Hizbullah'a Özel Salon

Hizbullah'a Özel Salon
Tahliye kararının ardından sanıkları kayıplara karışan Hizbullah davasının temyiz incelemesi bugün Yargıtay'da yapılacak...

Firari Hizbullah sanıklarının davası bugün Yargıtay'da yapılacak. Yargıtay, kayıplara karışan Hizbullah sanıklarının ifade vermesi için genel kurul salonunu hazırladı. Heyet, müebbet hapis cezasına çarptırılan sanıklarla ilgili kararını açıklayacak.

Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi, Hizbullah ana davasını 9.5 yılda tamamlamış, dosyayı Yargıtay'a göndermişti. Yargıtay, temyiz incelemesini tamamlamadan önce tutukluluk sürelerini kısıtlayan CMK 102. madde yürürlüğe girdi. Yargıtay 9. Ceza Dairesi de Hizbullah davası kapsamında 10 yılını tamamlayan 10 sanık hakkında tahliye kararı verdi. Adli kontrol yükümlülüğü getirilen sanıklar, bir süre sonra kayıplara karıştı. Karakola imza atmadıkları anlaşılan sanıklar için 9. Ceza Dairesi bu kez tutuklama kararı verdi ancak sanıkların birçoğu bulunamadı.

2 İLDE OPERASYON
Hizbullah'a yönelik olarak Osmaniye ve Konya'da eşzamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda, aralarında bölge sorumlusunun da bulunduğu, 2'si Konya'da olmak üzere toplam 15 kişi gözaltına alındı.

Son alınan bilgilere göre, sanıkların katılmadığı duruşma ertelendi. Yargıtay Hizbullah dosyasını duruşmasız karara bağlayacak.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com