Hizbullahçılar Serbest Yakınları Gözaltında

Hizbullahçılar Serbest Yakınları Gözaltında
Tahliye edilip kayıplara karışan Hizbullah sanıklarının yakınları gözaltına alındı.

Terör örgütü Hizbullah'a yönelik Diyarbakır, Ankara, Batman, Mardin, Şırnak ve Şanlıurfa'da eş zamanlı düzenlenen operasyonlarda, aralarında tahliye edilip kayıplara karışan Hizbullah sanıklarının yakınları ve örgüte yakınlığıyla bilinen Mustazaf-Der yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 35'ten fazla şüpheli gözaltına alındı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla gerçekleştirilen operasyonlarda, Hizbullah'ın üst düzey yöneticilerinden Cemal Tutar'ın kardeşi İrfan Tutar da Ankara'da gözaltına alındı. Diyarbakır'da saat 05.00'te 10 ayrı adrese düzenlenen operasyonlarda da Mustazaf-Der eski Başkanı Cemal Eleleçi, Hizbullah'ın kayıp yöneticilerinden Edip Gümüş'ün damadı Dr. Halef Yılmaz'ın da aralarında bulunduğu 6 kişi gözaltına alındı.

Batman'da da Umut-Der yöneticilerinden Hak ve Özgürlükler Platformu Başkanı Masum Ayyıldız, Mustazaf-Der Genel Sekreteri Ekrem Gülşen, Hizbullah davasında yargılanan Ahmet Seyitoğlu ile oğlu Seyithan Seyitoğlu gözaltına alındı. Şırnak'ın Cizre İlçesi'ndeki operasyonda Mustazaf-Der Şube Başkanı Ferhan Dündar, dernek üyeleri Abdullah Kurani ve Ahmet Elçin gözaltına alındı.

Mardin'in Nusaybin İlçesi'ndeki operasyonda ise 3 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler, tutukluluk süresini düzenleyen kanun maddesinin yürürlüğe girmesiyle 4 Ocak 2011'de, denetimli tahliye edildikten sonra kayıplara karışan Hizbullah üyelerine yardım ve yataklık etmekle suçlanıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com