Hizbullahçıları Yakalayan Müdür AKP'ye Yüklendi!

Hizbullahçıları Yakalayan Müdür AKP'ye Yüklendi!
Hizbullah operasyonunu yöneten zamanın Emniyet Müdürü Hasan Özdemir, tahliyeleri eleştirdi, hükümete yüklendi...

Hizbullah lideri Hüseyin Velioğlu'nun 2001'de ölü ele geçirildiği Kavacık operasyonunu yöneten dönemin İstanbul Emniyet Müdürü, MHP Milletvekili Hasan Özdemir, CMK'nın 102. maddesine dayanılarak gerçekleştirilen tahliyeleri eleştirdi. 'AKP hükümeti serbest bırakılan bu adamların çılgınlıklarını nasıl önleyecek' diye sordu.
Özdemir'in açıklamalarından satırbaşları şöyle:

- Asıl sorumlu, davaların 10 yılı aşkın süredir uzamasına sebep olan sorunları çözemeyen hükümettir. Ortaya çıkan bu durum AKP'nin 'adalet' politikasının iflas ettiğinin göstergesidir.

- Biz 10 yıl önce gereğini yaptık, bu insanları yakalayıp adalete teslim ettik. Mahkemeler devam ediyor. Bunlar arasında PKK'lı olanlar da var. Hükümet bunu izah edemez. Bir gecede insanları Silivri'ye dolduruyorsun, yatak odalarına kadar insanları dinliyorsun.

- Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla yargılanırkan serbest bırakılan bu adamların çılgınlıklarını hükümet nasıl önleyecek? Bu adamların izlerini kaybettirmelerine nasıl engel olacak? Güvenlik güçlerinin emeklerine yazık değil mi?
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com