Hizbullah'ın Dehşet Görüntüleri!

Hizbullah'ın Dehşet Görüntüleri!
Hizbullah tarafından önce MİT ajanı olduğu yönünde itiraf metni okutturulan daha sonra da domuz bağı yöntemiyle infaz edilen İzzet Yıldırım'ın görüntüleri...

Mithat Çetin, elmahaber

Hizbullah terör örgütü üyeleri CMK'nın 102'nci maddesinin yürürlüğe girmesinin ardından Yargıtay kararıyla tahliye edildi.

Kamuoyunda çokça tartışılan bu tahliyeler Hizbullah'ın geçmişte doğuda yaptığı katliamları tekrar gündeme getirdi.

Hizbullah'ın en çok ses getiren cinayetlerinden biri Zehra Vakfı Başkanı İzzet Yıldırım'ın öldürülmesi olayı…

Doğu ve Güneydoğu bölgesinde çok iyi bilinen ve etkili olan İzzettin Yıldırım, kendisini Bedüzzaman Said Nursi'nin Van'da açmayı düşündüğü Türkçe, Arapça, Kürtçe eğitim veren üniversiteyi kurmaya adayan bir isim. Yıldırım, 29 Aralık 1999 tarihinde kimliği meçhul 2 kişiyle evden ayrılmış ve bir daha kendisinden haber alınamamıştı. İzzettin Yıldırım, o gün misafirleriyle birlikte iftar yaptıktan sonra teravih namazı için hazırlanıyordu. O sırada evin kapısı çaldı. Kapıda iki kişi vardı ve gelenleri Yıldırım daha önce hiç görmemişti. Gelenler Yıldırım'ı götürmek istiyordu. Yıldırım kısa bir kararsızlığın ardından gitmek istemediğini belirtti. Bunun üzerine kapıdakilerden biri dışarıdan getirdiği cep telefonuyla Yıldırım'ı, biriyle görüştürdü. Bu görüşme Yıldırım'ın kaderinde önemli bir dönüm noktasını olacaktı. Görüşmenin ardından Yıldırım tanımadığı 2 kişi ile birlikte evden ayrıldı. O günden sonra kendisinden bir daha haber alınamadı. Ta ki 18 gün aradan sonra 17 Ocak 2000 tarihinde Hizbullah lideri Hüseyin Velioğlu'nun da ölü ele geçirildiği baskına kadar. Baskında ele geçen belgeler ışığında İstanbul, Konya, Adana ve Elazığ'da Hizbullah'a ait evlere baskın düzenlendi. İstanbul Kartal'da örgüte ait olduğu tespit edilen evde İzzettin Yıldırım'ın cesedi bulundu. Ceset bulunduğunda domuz bağıyla yapılan işkence izleri çok net belliydi. Aynı evde Yıldırım'dan bir gün önce kaybolan arkadaşı Şehit Avcı'nın da cesedi ortaya çıktı. Cesetler üzerinde yapılan incelemede ikisinin de domuz bağıyla boğularak öldürüldüğü tespit edildi.

ZORLA YAPTIRILAN KONUŞMA KASETİ BULUNDU

Örgüt yanlısı İHYA-DER'de İzzet Yıldırım'ın “infaz” edilmeden Hizbullah tarafından zorla yaptırılan konuşması da ortaya çıktı.

Yıldırım görüntülerde “MİT'e çalıştığını” söylüyor. Fakat görüntülerde, Yıldırım'ın, işkence neticesinde psikolojik olarak bitmiş halde, Hizbullah tarafından yazılan “itiraf metnini” defalarca tekrar ettiği görülüyor. Tekrar ettirilmesindeki amaçsa Yıldırım'ın metni okuduğunun anlaşılmaması. Görüntülerin sağ alt köşesinde 5 Ocak 2000 tarihi görülüyor. 12 gün sonra 17 Ocakta cesedi bulunan İzzettin Yıldırım'ın ise itiraf görüntüsü kaydedildikten sonra domuz bağı ile öldürülerek mezar eve gömüldüğü tahmin ediliyor. Örgütün amacı bu kayıtları tabanına ve bölge halkına izlettirmek, Zehra Vakfı'na duyulan sevgiyi kırmaktı. Ancak 17 Ocak'taki Hizbullah operasyonu bu planı da bozdu. İzzettin Yıldırım'ın cesedinin Hizbullah'a ait bir hücre evinden çıkması bölgede infiale sebep oldu. Ancak Yıldırım öldürüleceğini anlamış olsa gerek birde vasiyet mektubu bırakmış. Görüntülerle birlikte ele geçirilen mektupta Yıldırım bütün mal varlığının Van'da kurulacak okula aktarılmasını istiyor. Ancak mektubun satırları arasında öyle bir ifade var ki her şeyi ortaya çıkarıyor. Yıldırım; “ben hayatım boyunca Müslüman yaşamak istedim gücüm nispetinde yaşamaya çalıştım. Ben dinime milletime ihanet etmedim. Müslümanlara ihanetim olmamıştır. Ben hayatım boyunca İslam'dan başka bir sistem peşine düşmemişim. Ben devlete, devletin istihbaratı olan MİT'e yanaşmamışım. Onlara muhbirlik yapmamışım. Onlarla irtibatım olmamış. Bütün derslerimde iman, ibadet ve ahkamı beraber anlatmışım. Bu hususta Allah'ın huzuruna ak yüzle gideceğime inanıyorum. Beni öldürseniz de benden aldığınız 30 sene MİT'e çalıştı sözünü silin. Çünkü böyle bir şey yoktur. Benim diyeceklerim bundan ibarettir”

İZZET YILDIRIM'IN HİZBULLAH TARAFINDAN ZORLA MİT'E ÇALIŞTIĞININ SÖYLETİRİLMESİ GÖRÜNTÜLERİNİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

İŞTE İZZET YILDIRIM'IN VASİYETİ

 

İŞTE İZZET YILDIRIM'IN HÜCRE EVİNDE BULUNAN CESEDİ

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com