Hızlı kalkınması için uğraşıyoruz

Hızlı kalkınması için uğraşıyoruz
Kütahya İl Genel Meclisi Mart ayı olağan toplantısı 01 Mart Pazartesi günü Meclis Başkanı Şükrü Nazlı Başkanlığında toplandı. Dün yapılan Mart ayının olağan toplantılarının birinci birleşiminde Kütahya Vallisi Şükrü Kocatepe 2009 yılı İl Faaliyet Raporu

Kütahya İl Genel Meclisi Mart ayı olağan toplantısı 01 Mart Pazartesi günü Meclis Başkanı Şükrü Nazlı Başkanlığında toplandı. Dün yapılan Mart ayının olağan toplantılarının birinci birleşiminde Kütahya Vallisi Şükrü Kocatepe 2009 yılı İl Faaliyet Raporu hakkında İl Genel Meclisi üyelerini bilgilendirdi.
Kütahya İl Genel Meclisi Mart ayı olağan toplantısı 01 Mart Pazartesi günü Meclis Başkanı Şükrü Nazlı Başkanlığında toplandı. Dün yapılan Mart ayının olağan toplantılarının birinci birleşiminde Kütahya Vallisi Şükrü Kocatepe 2009 yılı İl Faaliyet raporu hakkında İl Genel Meclisi'ni bilgilendirdi. Vali Kocatepe, 2009 yılının Kütahya açısından çok verimli geçtiğini, çalışmalarıyla Kütahya'nın hızlı kalkınması için uğraştıklarını dile getirdi.
Kütahya Valisi Şükürü Kocatepe, İl sınırları içinde gençlik ve spor sktörlerinin emniyet hizmetleri alım giderlerine kadar birçok sektörde ve belediye sınırları dışında imar, yol, su hizmetlerinden ağaçlandırma, park ve bahçe tesisine kadar birçok alan ve sektörde hizmet veren İl özel alan idaresi görev alanları itibariyle Kütahya'daki en önemli bir yere sahip olduğunu dile getirdi. Vali Kocatepe, 2009 İl Faaliyet Raporu hakkında detaylı bilgilerde verdikten sonra, diğer gündem madellerine geçildi.
Tavşanlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığında görev yapacak yeni üyenin seçilmesi, Küahya Şaphane İlçesine bağlı Karamanca baldesinin Kütahya Simav İlçesine bağlanma talebini içeren dosyanın sınır anlaşmazlığı mülki ayrılma ve birleşme ile köy köy kurulması ve kalkındırılması hakkında Yönetmelik'in 29'uncu maddesi gereğince görüşülmesi, Simav İlçesinin İnkaya Dereyüzündereköylerine geçit veren köprünün gerekli tamir ve bakımının yapılarak kullanıma açılması konulu önerege hakkında İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporunun görüşülmesi gibi konular İl Genel Meclisi'nde görüşülerek oy birliği ile karara bağlandı.
Karara bağlanamayan diğer gündem maddelerinin ise belli periyotlarla topalan İl Genel Meclisinde karara bağlanacağı açıklandı.(M.AKSU)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com