Hızlı trenin Yenişehir istasyonunun yeri belirlendi

Hızlı trenin Yenişehir istasyonunun yeri belirlendi
AKP Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin ve Yenişehir Belediye Başkanı Bülent Hamdi Cingil, Bursa-Ankara hattında faaliyet gösterecek olan hızlı tren projesinin Yenişehir'de kurulacak istasyonunun yerinin belirlenmesi için Ankara'da düzenlenen toplantıya katı

TCDD Genel Müdürlüğü'ndeki toplantıda, Devlet Demiryolları Genel Müdür Yardımcısı İsa Apaydın ve Yapım Dairesi Başkanı Mustafa Babal ile görüşen Milletvekili Hüseyin Şahin ve Belediye Başkanı Bülent Hamdi Cingil, Yenişehir'e kurulacak istasyonun yerinin Yenişehirlilerin yanı sıra İnegöl, İznik ve Orhangazili vatandaşların da kullanabileceği bir yer olmasına vurgu yaparak, istasyonun su deposu mevkiine yapılması talebinde bulundu. Bu teklife TCDD Genel Müdür Yardımcısı İsa Apaydın destek vererek, teknik düzenlemelerin yapılacağını ifade etti.

Yenişehir Belediye Başkanı Bülent Hamdi Cingil, toplantı sonrası yaptığı açıklamada, su deposu mevkiinde İnegöl yoluna cepheli araziye kurulması kabul edilen istasyonun yolcu ve yük taşımacılığına açık olacağını söyledi. Belediye olarak teknik yazışmaları başlattıklarını ifade eden Cingil, bölgenin yakınında Yenişehir Organize Sanayi Bölgesi'nin (YOSAB) bulunduğunu, Yenişehir'de üretilen ürünlerin başka merkezlere taşınmasının da hızlı trenle yapılacağını söyledi.

Organize Sanayi Bölgesi'nde üretilen malların su deposu bölgesine taşınması için OSB ile istasyon arasına bir bağlantı hattı çekileceğini ve böylece OSB ile istasyon arasında bir tren yolu bağlantısı sağlanmış olacağını bildiren Cingil, alınan kararın hayırlı olması temennisinde bulundu. (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com