'Hizmet Sorumluluk' toplantısı

'Hizmet Sorumluluk' toplantısı
Kütahya'nın Gediz Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, yeni seçilen köy ve merkez mahalle muhtarı ile “Hizmet, Sorumluluk ve Uygulama” konulu bilgilendirme toplantısı yaptı. Öğretmenevi Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantıya 65 köy ve merk

Toplantıya başkanlık eden ve yeni muhtarlarla tanışan İlçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, yerel yönetim birimlerinde verilen Hizmet, Sorumluluk ve Uygulama konularını görüştü.
İlçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, kamu birimleri ve muhtarlıklar arası konuların da ele alındığı bu tür toplantıları düzenli şekilde sürdüreceklerini söyledi. Tüm ilgili yöneticilerin her toplantıya katılması gerektiğini belirten Kaymakam Çorumluoğlu, “Üstlendiğiniz görevi en iyi şekilde icra edebilmeniz için hizmet, sorumluluk ve uygulama konularında bilgi edinmelisiniz. Edindiğiniz bilgiler doğrultusunda yapacağınız çalışmaların topluma daha faydalı olacağını göreceksiniz” dedi. Yaşanan sıkıntıların giderilmesi için istek ve arzuları dinleyen Kaymakam Çorumluoğlu, köylerin her yönden gelişmesi için tüm muhtarlıklarla elbirliğine hazır olduklarını ifade etti.
Daha sonra Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma (SYD) Vakfı Mütevelli Heyeti Köy Muhtarları Temsilciliği ile Köylere Hizmet Götürme Birliği seçimi yapıldı. Çomaklar köyü muhtarı Nurettin Alptekin SYD Vakfı Mütevelli Heyeti Köy Muhtarları Temsilcisi seçilirken, Halil İbrahim Karahan Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığına, Süleyman Can Başkan Vekilliğine, Arıca köyü Muhtarı Ramazan Yumak ve Gümüşlü köyü Muhtarı Süleyman Genç katip üyeliklerine getirildiler. İl Genel Meclisi Üyesi Hayri Öztürk ve Suat Bilgili ile Sazköy muhtarı Uğur Şahin ve Kayacık muhtarı Abdullah Keskin Birlik Encümenliğine, İl Genel Meclisi Üyesi Halil İbrahim Karahan ve Suat Bilgili ile Sazak muhtarı Yaşar Karaduman, Sandıklı muhtarı Süleyman Sezen ve Dereköy muhtarı Adem Demiray Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliğine seçildi.
Toplantı 2008 yılı faaliyet raporu ve kesin hesabının görüşülmesinden sonra sona erdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com