"Hizmet verilir alınmaz"

"Hizmet verilir alınmaz"
Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, yaptığı basın açıklamasında Tarihi Kentler Birliği (TKB) Kayseri Buluşması etkinliklerinde 'Prof. Dr. Metin Sözen Koruma Büyük Ödülü'nün, Kütahya Belediyesine verildiğini açıkladı. Ayrıca bir gazetecinin Mustafa iça

Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, yaptığı basın açıklamasında Tarihi Kentler Birliği (TKB) Kayseri Buluşması etkinliklerinde 'Prof. Dr. Metin Sözen Koruma Büyük Ödülü'nün, Kütahya Belediyesine verildiğini açıkladı. Ayrıca bir gazetecinin Mustafa iça'ya 2011 genel seçimlerinde milletvekili adayı olup olmayacağı sorusuna İça;' Hizmet verilir alınmaz. Eğer bize bir hizmet verilirse seve seve yaparız, şimdiden bir şey söylemem doğru olmaz' dedi.
Mustafa İça, makamında gerçekleştirdiği basın toplantısında, TKB Koruma Projelerini Özendirme Yarışması ödül töreni, sergi açılışı ve 10. yıl sunumunun, Kayseri Hilton Otel'de yapıldığını açıkladı. Kütahya olarak böyle bir ödüle sahip olamanın kendilerini son derece mutlu ettiğini belirten İça, ayrıca ödülü Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'dan aldığını da belirtti.
Proje dalında İnebolu, Kula, Niksar, Sivas ve Şanlıurfa, uygulama dalında Aksaray, Bergama, Birgi, Burdur ve Nilüfer belediyelerinin ödüle değer görüldüğü, ''Prof. Dr. Metin Sözen Koruma Büyük Ödülü''nün ise Kütahya Belediyesine verildiğini ifade eden İça, konuşmasını şöyle sürdürdü:
''Kütahyamız tarih, kültür kenti olarak çok önemli bir zenginliğe sahiptir. Bu zenginliği ortaya çıkarabilmek adına göreve geldiğim günden itibaren çok yoğun bir çalışma sergiledik. Tarihi Kentler Birliğinin tüm toplantılarına ve yurt içi, yurt dışı seyahatlerine katıldım. Edindiğim bilgileri Kütahya'mıza getirmeye çalıştım. Nihayet 7 yıllık çabanın sonunda birçok eserin önüne geçerek 2009 yılında yarışmaya girdiğimiz Türkiye'nin en büyük ödülü olan Prof. Dr. Metin Sözen Koruma Büyük Ödülünü Kütahyamız aldı. İnşallah bu bizlere yepyeni bir heyecan verecek. Yapmakta olduğumuz yeni çalışmalar var. Önümüzdeki yıllarda ödülleri almaya devam edeceğimiz inancındayım. Kütahya'nın tarihi, kültürel ve sanatsal eserlerin ortaya çıkarılması anlamında güzel bir yolda olduğu, işin uzmanlarının bulunduğu camia tarafından da teyit edilmiştir.
Germiyan Sokak'ta Kent Tarihi Müzemizi kurduk. Çok büyük ilgi görüyor. Ziyaret eden turizm firmalarından da güzel övgüler alıyoruz. Kent Tarihi Müzemizi Tarihi Kentler Birliğinin Yerel Kimlik Dergisinin özel bir sayısında tanıtmaya çalışacağız. Kütahyamızı tanıtmak için durmadan çalışmalarımıza hız vereceğiz.''
İça, daha sonra bir gazetecinin 2011 genel seçimlerinde milletvekili adayı olup olmayacağı sorusu üzerine ise İça, şu açıklamalarda bulundu:
'Hizmet verilir alınmaz. Eğer bize bir hizmet verilirse seve seve yaparız. Şimdiden bir şey söylemem doğru olmaz. Ancak bize görev verildiğinde görevimizi en iyi şeklide yapmaya çalışacağız' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com