“Hizmeti vatandaşın ayağınagötürmek için çalışıyoruz”

“Hizmeti vatandaşın ayağınagötürmek için çalışıyoruz”
Uşak Valisi Özdemir Çakacak, merkeze bağlı Derbent Köyü'nde KÖYDES ve Özel İdare tarafından sürdürülen çalışmaları yerinde inceledi. Köylerin sorunlarını çözmek için eldeki tüm imkanların seferber edildiğini söyleyen Vali Çakacak, “Hizmeti vat

Uşak Valisi Özdemir Çakacak, merkeze bağlı Derbent Köyü'nde KÖYDES ve Özel İdare tarafından sürdürülen çalışmaları yerinde inceledi. Köylerin sorunlarını çözmek için eldeki tüm imkanların seferber edildiğini söyleyen Vali Çakacak, “Hizmeti vatandaşın ayağına getirmek için çalışıyoruz”dedi.
Uşak Valisi Özdemir Çakacak, Köydes Projesi ve İl Özel İdaresi tarafından sürdürülen çalışmaları yerinde incelemek ve denetimlerde bulunmak amacıyla aralarında Merkeze bağlı Derbent Köyü'nü ziyaret etti.
Köyde vatandaşların yoğun ilgisini gören ve coşkuyla karşılanan Vali Özdemir Çakacak, köylerdeki ihtiyaçları tespit ederek gerekli çalışmaları yaptıklarını ve hizmeti vatandaşın ayağına götürmeyi amaçladıklarını söyledi. Köy halkı ile sohbet eden ve hizmeti vatandaşın ayağına götürmek için eldeki imkanları sonuna kadar kullandıklarını ifade eden Vali Çakacak, köylü vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, “Burada amacımız köylerimizi ziyaret ederek sizlerin ihtiyaçlarını tespit edip, elimizden geldiğince de bunları gidermeye çalışmaktır. KÖYDES projesi ile köylerin alt yapısının desteklenmesiyle ilgili çalışmalar Hükümetimiz tarafından 2005 yılında başlatılmış ve aralıksız olarak devam etmektedir. İlimizde sağlıklı içme suyu olmayan ve bir merkez ilçeye veya merkez ilçeye asfaltla bağlı olmayan köyümüz kalmamıştır.” dedi.
KÖYDES projesinin köylerin alt yapısının desteklenmesi konusunda şimdiye kadar yapılan en başarılı proje olduğunu da dikkat çeken Vali Çakacak, “ Köylerimizde temel ihtiyaç olan içme suyu problemi tamamen çözülmüştür. Bütün köylerimize şebekeli içme suyu getirildi. Şebekeli içme suyu bulunan köylerimizde de bakım çalışmalarımız devam etmektedir. Yol ve içme suyu yanında kanalizasyon çalışmalarımızda devam etmektedir. Vatandaşımız her türlü hizmeti almaya layıktır. Bizim görevimiz vatandaşın ihtiyacı olan hizmeti ayağına kadar götürmektir. Şehirdeki vatandaşımız ne hizmet alıyor ise köylerimizdeki vatandaşlarımız da aynı hizmeti almasının gayreti içerisindeyiz.” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com