Hobi evleri sahiplerini buldu

Hobi evleri sahiplerini buldu
Emekliler için projelendirilerek hayata geçirilen hobi evlerinin anahtar teslimi yapıldı.

Anahtar teslim törenine Belediye Başkanı Mustafa İça,  Başkan Yardımcıları Nejat Özturan ve Halil Toklu, daire Müdürleri ve emekli hak sahibi vatandaşlar katıldılar.
Porsuk Çayı kenarında, Belediye içme suyu tesisleri yanında yapılan hobi evlerinin anahtar teslim töreninde bir konuşma yapan Belediye Başkanı Mustafa İça;”Sosyal projelerimizden biri olan Hobi Evleri yapım işi, özellikle emekli vatandaşlarımızın boş vakitlerini değerlendirmesinin yanı sıra, insanın çabası karşılığında bir şeyler üretmesini ve böylece az da olsa yaşadığımız bu tüketici toplumda üretimin önemi ve keyfini bilmesi amacıyla hayata geçirilmiştir.Kentimiz için hayırlı olmasını  diliyor, müteahhidimiz başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.
Hobi evleri, 19 adet ikiz bina ve bir adet tekli bina olmak üzere toplam 39 adet hafif prefabrik taşıyıcı sistemden oluşuyor. 28 m2 kaplı alanı olan bir adet bina, kişinin isteği doğrultusunda değişik sebze ve meyve yetiştirebileceği 96 m2 bahçe alanına sahip olan hobi evleri, 1 adet oda, 1 adet depo, 1 adet wc lavabo ve bina önünde terası bulunuyor. Aylık kira bedeli de 25 YTL olan hobi evlerinin elektrik, su giderleri hak sahiplerine ait.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com