HOLLANDA KRALİÇESİ YARIN TÜRKİYE'DE

HOLLANDA KRALİÇESİ YARIN TÜRKİYE'DE
HOLLANDA KRALİÇESİ YARIN TÜRKİYE'DE

Kraliçe Beatrix, iki ülke arasındaki diplomatik ilişkilerin kurulmasının 400 yıldönümü kutlamaları çerçevesinde yarından başlayarak Türkiye'ye iki günlük bir ziyaret gerçekleştirecek. Ziyaret, ırkçı Özgürlük Partisi'nin öfkesini uyandırmamak amacıyla uzunca bir süre gizli tutulmuştu. LAHEY(ANKA) - Ankara, yarından itibaren bir kraliçeyi ağırlayacak. Hollanda Kraliçesi Beatrix, iki ülke arasındaki diplomatik ilişkilerin kurulmasının 400 yıldönümü kutlamaları çerçevesinde yarından başlayarak Türkiye'ye iki günlük bir ziyaret gerçekleştirecek. Kraliçenin Türkiye ziyaretinin, ırkçı Özgürlük Partisi'nin öfkesini uyandırmamak amacıyla uzunca bir süre gizli tutulduğuna dikkat çekiliyor.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün konuğu olarak Türkiye'ye gelecek Kraliçe Beatrix, Ankara'nın yanısıra İstanbul'u da ziyaret edecek. Böylece, Kraliçe Beatrix, beş yıllık bir süre içinde ikinci defa Türkiye'yi ziyaret etmiş olacak. Abdullah Gül de geçen Nisan ayının ortasında Hollanda'ya ilgi uyandıran resmi bir ziyarette bulunmuştu.

-İSTANBUL'DA ÖĞRENCİLERLE BULUŞACAK-

Hollanda Dışişleri Bakanı Uri Rosenthal'ın eşlik edeceği Kraliçe Beatrix'in, İstanbul'da öğrenciler ve akademisyenlerle buluşacağı da belirtiliyor.
Öte yandan, Hollanda Radyosu, Cumhurbaşkanı Gül'ün Hollanda ziyaretini de anımsattığı haberinde Kraliçe'nin Türkiye ziyaretine ilişkin şunları da söyledi:
"Sehayat, oldukça uzun bir süre gizli tutulmuştu çünkü kısa bir süre öncesine kadar azınlık hükümetinin parlamentodaki destekçisi olan İslam karşıtı Özgürlük Partisi'nin öfkesini uyandıracaktı. Ancak, Rutte hükümeti düştüğü için artık ziyaretin gizli tutulmasına gerek kalmadı."(ANKA)
(CN/ZHR) (Ankara)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com