Hollanda'daki kardeş okuldan Emet'e ziyaret

Hollanda'daki kardeş okuldan Emet'e ziyaret
Kütahya'nın Emet ilçesindeki Anadolu Lisesi'nin kardeş okul olduğu Hollanda'nın Mill-Hill College'den bir grup öğretmen ve öğrenci Emet ilçesine gezi düzenledi.

KÜTAHYA - Kütahya'nın Emet ilçesindeki Anadolu Lisesi'nin kardeş okul olduğu Hollanda'nın Mill-Hill College'den bir grup öğretmen ve öğrenci Emet ilçesine gezi düzenledi.
İki okul arasında yıllardır sürdürülen kardeş okul projesi çerçevesinde Hollanda'nın Goirle kentindeki Mill-Hill College'den 4 öğretmen ve 45 öğrenci, Emet'e geldi. Emet Termal Resort Otel'de konaklayan Hollandalı misafirler, gruplar halinde ilçeyi gezdi. Bazıları aileler tarafından evlerde misafir edilen öğrenciler, Salı Pazarı'nı da gezerek sergilerdeki çiçekleri inceledi. Konuklar, 27 Nisan 1922'de Yunan işgal kuvvetlerinin Günlüce beldesi yakınındaki Cevizdere mevkisinde yerel milis güçlerince pusuya düşürülüp, bölgenin işgalden kurtarılmasının yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen törene de katıldı.
Törende, Tavşanlı Belediyesi Arslanbey Mehteran ekibinin konserini izleyen ve ekiple hatıra fotoğrafı çektiren Hollandalı öğretmen ve öğrencilerin, Çavdarhisar ilçesindeki Aizanoi Antik Kenti'ni gezdikten sonra ilçeden ayrılacağı bildirildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com