Hollanda'yı "Mersinli Ayten" temsil edecek

Hollanda'yı "Mersinli Ayten" temsil edecek
Eurovision şarkı yarışmasında Hollanda’yı temsil edecek olan Joan Franka (Ayten Kalan), Azerbaycan’da iyi bir derece alarak finale kalmak istediğini söyledi.

Hollanda'yı Azerbaycan'da yapılacak Eurovision şarkı yarışmasında temsil edecek olan Joan Franka (Ayten Kalan), babasının Türk olduğunu belirterek, "Annem ise Hollandalı, o yüzden yarı Türk yarı Hollandalıyım. Bu halimle gurur duyuyorum. Her iki ülkeyi de temsil edeceğim" diye konuştu.

Türk basın mensuplarına röportaj veren 21 yaşındaki Joan Franka, Mersinli Ali Kalan'ın kızı. Babası, Joan iki yaşındayken vefat etmiş. Kendisini "yarı Türk ve yarı Hollandalı" olarak tanımlayan Joan Franka, Türkiye'ye hiç gitmemiş ve Türkçe bilmiyor. Müzik çalışmaları için Türkiye'ye gidebileceğini ifade ediyor ve babasının memleketini görmeyi hayal ettiğini söylüyor.

"Türkçe Müzik Duyduğumda Türk Olduğum Aklıma Geliyor"

Küçükken Türkçe müzik kasetleri dinlediğini belirten Joan Franka bunlar arasında Bülent Ersoy'u hatırlıyor. İki milliyete sahip olmanın kendisi için gurur verici olduğunu ifade eden Franka, "Türkçe müzik duyduğum zaman Türk olduğum aklıma geliyor. Tarkan’ın çok seviyor ve onun müziklerini dinliyorum" diyor. Franka, ablasının Türkçe konuşabildiğini ifade ediyor.

"O Ses Hollanda"nın Birincisi Olmuştu

Hollanda ile Türkiye futbolda karşı karşıya geldiğinde iki takımı birden tuttuğunu ifade eden Joan Franka, "Kim kazanırsa kazansın benim için fark etmiyor. Türkiye'yi temsil edecek Can Bonomo'yu tanıyorum. Çok güzel şarkıları var. Ben kazanamasam da Türkiye kazanırsa da mutlu olurum" diyor.

"Selam Türkiye seni seviyorum" diyen Franka, Türk vatandaşlarından destek bekliyor.

"Can Bonomo Kazanırsa Sevinirim"

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de yapılacak Eurovision şarkı yarışmasında “Love Me Back’’ adlı parçayla Türkiye’yi temsil edecek Can Bonomo’ya rakip olan Joan Franka (Ayten Kalan) "You And Me" adlı şarkıyı seslendiriyor. Franka, "O Ses Hollanda" yarışmasında birinci olarak ülkesini temsil etmeye hak kazanmıştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com