Hopa Davası meclis gündeminde! (VİDEO)

Hopa Davası meclis gündeminde! (VİDEO)
CHP milletvekilleri, Hopa davasından tutuklu bulunanların serbest bırakılması için toplanan imzaları, TBMM Başkanı Cemil Çiçek'e iletti.

CHP milletvekilleri, Hopa davasından tutuklu bulunanların serbest bırakılması için toplanan imzaları, TBMM Başkanı Cemil Çiçek'e iletti.

CHP milletvekilleri, toplanan imzaları öğrencilerden teslim aldı.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, beraberinde milletvekilleriyle TBMM Başkanı Çiçek'i ziyaret etti. Milletvekilleri, Çiçek'e aralarında Tanal, Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Manisa Milletvekili Özgür Özel, Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz'ın da imzası bulunan dilekçeleri sundu.

TBMM Başkanlığına başlıklı dilekçede, Hopa'daki olaylarda öğretmen Metin Lokumcu'nun kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiği, Lokumcu'nun ölümünün tüm Türkiye'de protesto edildiği anımsatıldı. Hopa'da ve sonrasında Ankara'da başlatılan operasyonlar sonucunda gözaltına alınanlardan Hopa'da 7, Ankara'da 23 kişinin halen tutuklu olduğu ifade edildi.

Ankara'daki Hopa tutuklularının davasının yarın Ankara Adliyesi'nde görüleceği hatırlatılan dilekçede, ''Hukuksuz uygulamalara son verilmesi, özel yetkili mahkemelerin kapatılması, Hopa davasında tutuklananların hemen serbest bırakılması, Metin Lokumcu'nun ölümünden sorumlu olan polislerin adil bir şekilde yargılanmasını talep ediyoruz'' denildi.

CHP milletvekili Şafak Pavey ve BDP milletvekili Sırrı Süreyya Önder, "Hopa olayları davası" kapsamında tutuklanan öğrencilere destek olmak için saçlarını keserek olayı protesto etti.Eğitim-Sen Ankara Üniversitesi Şubesince, Cebeci Kampüsü girişinde, Hopa'da çıkan olaylarla ilgili, Ankara'da düzenlenen gösterilere dair başlatılan

soruşturma kapsamında öğrencilerin tutuklanmasını protesto etmek için eylem düzenlendi. Eyleme, CHP milletvekili Pavey, BDP milletvekili Önder, öğretim üyeleri ve çok sayıda üniversite öğrencisi katıldı. Pavey ve Önder ile diğer katılımcılar tutuklanan öğrencilere destek olmak amacıyla ve olayı protesto etmek için saçlarından bir tutam keserek, yarın ki duruşmada tutuklu öğrencilere verilmek üzere zarfa koydular. (UGK-BRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com