Hopa'da bir tutuklama daha!

Hopa'da bir tutuklama daha!
AKP'nin Artvin'in Hopa ilçesindeki mitinginde çıkan olaylarla ilgili 1 kişi tutuklandı.Hopa'daki olayların ardından tutuklu sayısı 37'ye yükseldi.

AKP'nin Artvin'in Hopa ilçesindeki mitinginde çıkan olaylarla ilgili 1 kişi daha tutuklandı.  Bu tutuklamalarla birlikte, Hopa'daki olaylardan sonra, tutuklu sayısı 37'ye yükseldi.

Artvin'in Hopa ilçesinde, 31 Mayısta yapılan miting sırasında çıkan olaylar nedeniyle yürütülen soruşturma kapsamında, Kemalpaşa Halkevi üyesi Güven Poshoroğlu, Kemalpaşa beldesinde jandarma ekiplerince gözaltına alındı.
Cumhuriyet savcılığınca tutuklanma talebiyle mahkemeye çıkarılan Poshoroğlu, "delilleri karartma, polise mukavemet ve kamu malına zarar verme" gerekçesiyle tutuklandı. Poshoroğlu ile birlikte, Hopa olayları nedeniyle tutuklananların sayısı 37'ye yükseldi.
Başbakan Tayyip Erdoğan'ın 31 Mayıs'ta Artvin Hopa'da gerçekleştirdiği miting öncesi ve sonrası çıkan olaylarda emekli öğretmen Metin Lokumcu'nun hayatını kaybetmesi üzerine protestolar meydana gelmiş ve bu eylemlerin ardından gözaltı ve tutuklamalar meydana gelmişti. Hopa'daki olaylarda Başbakan'ın koruma polislerinden biri de yaralanmıştı.
Hopa'daki olayların ardından önce Artvin Emniyet Müdürü, ardından İl Jandarma Komutanı son olarak da Artvin Valisi Mustafa Yemlihalıoğlu görevinden alınarak merkeze çekilmişti

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com