Hostes Fenalaştı Bakan Yardıma Koştu!

Hostes Fenalaştı Bakan Yardıma Koştu!
Yeni alınan Boeing- 777 uçağı ile dönen Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, fenalaşan hostesin yardımına koştu...

ABD gezisini tamamlayan Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Türk Hava Yolları'nın satın aldığı Boeing- 777 uçağını teslim alarak beraberindeki işadamlarıyla Türkiye'ye döndü.

Bakan Zafer Çağlayan ve yanındakiler ABD gezisinin son gününde Boeing'in Future Of Flight Müzesi'ni gezdikten sonra 'Boeing' konulu brifing ve resepsiyona katıldı. Dünyanın en büyük uçak fabrikası Boeing üst düzey yetkililerince verilen brifingde, Türkiye'nin satın aldığı Boeing-777 ile ilgili teknik bilgiler verilerek özellikleri anlatıldı. Daha sonra uçağın teslim törenine geçilerek, uçağı Türkiye'ye götürmeye hazırlayan teknik ve uçuş ekibinde yer alanlar isimleri okunarak platforma alındı.

TARİHİ BİR ANA TANIKLIK EDİYORUZ
Törende konuşan Bakan Çağlayan, önemli bir ana tanıklık ettiklerini, Türkiye'nin çok önemli büyük şirketlerinden olan THY'nin dünyada her geçen gün itibarını arttırdığını ve dünyanın en güvenilir havacılık şirketinden biri haline geldiğini söyledi. THY'nin elde ettiği bu başarılı sürecin artarak devam edeceğini kaydeden Çağlayan, şunları söyledi:

"Biz Türkiye olarak önemli hedefler koyduk. Türkiye artık eski Türkiye değil. Türkiye son derece büyük ekonomisi stabil siyasi istikrarı, oldukça yüksek hale gelmiş ve dünyanın 17'inci ekonomisidir. Artık Türkiye kendi helikopterini, kendi uçağını, kendi otomobilini yapacak. Gün gelecek inşallah Türkiye başka ülkelere uçak satıp, uçak devir teslim törenlerinin yapıldığı sahnelere tanıklık edecek. Buna uygun olarak gerek ekonomik gerek siyasi tüm çalışmaları yapıyoruz. Ülkemizde birbirinden kıymetli çok önemli tedarikçilerimiz var. Gerek TAİ olsun, gerek TUSAŞ olsun gerek Havelsan, Aselsan olsun bu sektöre çok önemli katkılar sağlayan dünyanın en gelişmiş teknoloji ve bilgi birikimine sahip olan işletmelerimiz var. Ve birbirinden kıymetli, birbirinden zeki insanımız var. Microsoft, Google, Boeing gibi çok büyük firmalarda çalışan vatandaşlarımız var. Sizlerin elde ettiği bu tecrübeleri Türkiye ile birleştirip entegre edip, 'Bunları birlikte yapacağız. Türkiye kendi uçağını, kendi otomobilini yapacak' derken, ülkemizin siyasi, ekonomik istikrarı mühendislerimize, tüm teknik elemanlarımıza güvenerek söylüyorum."

Yapılan konuşmanın ardından Boenig 777 Programı Genel Müdürü Larry Loftis, Bakan Çağlayan'a uçağın anahtarını verdi. Çağlayan, daha sonra uçağın merdivenlerinde hazırlanan kurdeleyi keserek uçağı teslim aldı.

HOSTES FENALAŞTI
Bu sırada THY hosteslerinden Gülay Can Karaoğlu sahne önünde birden fenalaştı. Yere düşmek üzere olan ve THY'de 5 yıldır görev yapan Karaoğlu, ekip arkadaşlarının yardımıyla bir kenara oturtuldu. Çağlayan'ın yakın ilgi göstererek, "Bizim ekibe hiçbir şey olmaz eyvallah hepsi taş gibi. Tansiyon veya şeker olabilir, hemen bakalım" dedi. Sağlık görevlilerinin müdahale ettiği hostes bir süre sonra görevine devam etti.

Çağlayan ve beraberindekiler, ABD ziyaretlerini tamamlayarak teslim aldıkları uçakla Türkiye'ye döndü.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com