How Are You Lan!

How Are You Lan!
Turizm sezonunun değerlendirdiği toplantıda bazı esnaflar, turistlere yönelik olumsuz davranışlardan şikayetçi oldu..

İçmeler Belediye Salonu’nda yapılan toplantıya Belediye Başkanı Zeki Eren ve ilçe emniyet, turizm, tarım müdürlüğü yetkilileri, ticaret odasının temsilcileriyle, esnaflar katıldı. Esnafların sorunlarının ve çözüm önerilerinin dinlenmesiyle başlayan toplantıda, söz alan esnaflar turistlerin en fazla şikayetçi olduğu konuların başında hanutçuluk ve taciz olduğuna dikkati çekti.

Toplantıda söz alan kuyumcu Sinan Sarıışık, turizmdeki en büyük sorunun eğitimsiz personel çalıştırılması olduğunu söyledi. Özellikle restoranlarda çalıştırılan elemanların bozuk İngilizceleriyle turistlere hizmet vermeye çalıştığını belirten Sarıışık, "Restoranda çalışan eğitimsiz personel, yoldan geçen turistlere ’How are you lan!’, ’Come here lan!’, ’Have a meal lan!’ diye bağırıyor. Hatta ilk olarak İngilizce küfür öğreniyorlar. Çok defa restoranlara gelmeyen turistlere bağırarak küfür edildiğine şahit oldum" dedi.

Restoran işletmecisi Ali Aygün ise işletmelerin hijyen yönünden denetlenmemesinden şikayetçi oldu. Her sezon başında yapılan toplantılarda konuşmaların yapıldığını ancak sezonda söylenen hiçbir şeyin hayata geçirilmediğin ifade eden Aygün, "Restoranlar denetlenecek deniliyor ama sezon boyunca bir kez bile denetlenmedik. Bu kötü esnafın ortaya çıkmasını sağlıyor. Denetlenme yapılmaması işletmeler arasında haksız rekabete neden oluyor. Muayeneleri yapılmayan, mutfağı uygun olmayan çok sayıda işletmeler çalışmaya devam ediyor" diye konuştu.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com