Hrant Dink cinayetinin arkasında cemaatin parmak izi mi var?

Hrant Dink cinayetinin arkasında cemaatin parmak izi mi var?
Genelkurmay’ın Ergenekon mahkemesine sunduğu raporda, Hrant Dink, Rahip Santoro gibi cinayetlerin cemaatle ilgili olduğu vurgulandı.

Aralarında Genelkurmay eski başkanının yargılandığı Ergenekon Davası’na bakan mahkemeye geçtiğimiz günlerde ‘İnternet Andıcı’ başlıklı bir rapor sunulmuştu. Bazı gazeteler bu rapordan bölümler yayımladı ve Genelkurmay’ın ‘kullandığı’ gazetecilerin isimlerini ‘ifşa’ etti. Raporda harddisklerden 600 bini şifreli, 3 milyon belge çıktığı belirtildi. Özellikle raporu haberleştiren Zaman, Habertürk, Star ve bazı internet siteleri, Genelkurmay belgeleri arasında Ergenekon operasyonunun hedefinin anlatıldığı bölümleri görmezden geldi.

AÇIK AÇIK ANLATMIŞLAR

Yurt Gazetesi’nin iddiasına göre, Genelkurmay tarafından hazırlanan raporlarda, Ergenekon’da Fethullah Gülen cemaatinin rolü açık açık anlatılmıştı. Genelkurmay’ın hazırladığı ‘Bilgi Notları’nda Danıştay, Hrant Dink ve Rahip Santoro suikastlarının da Fethullah Gülen grubuyla bağlantılı olduğu iddia ediliyor. Bu suikastlar raporda şöyle dile getirilmiş:

“MEDYA GÖRMEZDEN GELDİ"

“Hrant Dink cinayetinde Fethullahçı bağlantıların ortaya çıkması üzerine bu bağlantının kamuoyunda yer almamasını sağlamak için Ergenekon çetesinin apar topar ortaya atıldığı… 2006 yılındaki Danıştay saldırısını Ergenekon çetesinin yaptırdığı yaklaşımıyla olayın milliyetçi/ulusalcıların üzerine yıkılmaya çalışıldığı, bu dönemde de kampanyayı Fetullahçıların yürüttüğü… Resmi açıklamalarda çetenin hangi eylemlilik halinde yakalandığı, hangi eylemi gerçekleştirdikleri hususlarının bulunmadığı… Danıştay, Dink ve Santoro cinayetlerini işleyenlerin Fethullahçılarla olan bağlantılarının medya tarafından görmezden gelindiği…”

“EMNİYETE TALİMAT SIZDIRILDI"

Raporda ayrıca haberlerin medyaya AKP yandaşı Fethullahçı emniyetçiler tarafından talimatla sızdırıldığı, Emniyette 4 Daire Başkanı, 11 Başkan Yardımcısı, 32 Şube Müdürü, 3 Baş Komiser ve 3 Öğretim Üyesi’nin Fethullahçı olduğu, İstihbarat Dairesi’nin yüzde 90’ının Fethullahçıların kontrolünde olduğu, yapılan operasyonlarda Türk milliyetçiliğinin hedefe oturtulduğu, ve Fehmi Koru’nun (Star yazarı) 2001 yılında Yeni Şafak’ta yayımlanan Ergenekon Raporu ile halen medyaya servis edilen Ergenekon çetesi raporunun bire bir örtüştüğüne de yer verildi. (TOK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com