Hrant Dink kararı temyiz edildi

Hrant Dink kararı temyiz edildi
Hrant Dink cinayeti davasında görevli savcı, kararı temyiz etti.

Savcı "Sanıklar, Ergenekon sanıklarıyla eylem birliği içinde" iddiasında bulundu.

Savcı, beyanında; "Mahkemenin eylemleri bölerek hataya düştü. Trabzon hücresinin faaliyetleri ile Ergenekon'un genel eylem prensipleri arasında fark yok" dedi.

Dink kararına itiraz eden temyiz nedenini şöyle açıkladı:

Sanıkların, Ergenekon davası sanıkları ile eylem ve amaç birliği içinde bulundukları, ana yapı Ergenekon ile Trabzon'daki hücresel yapının aynı suç işleme DNA ve gen özelliklerine sahip oldukları anlaşılmaktadır. Trabzon hücresinin faaliyetleri ile Ergenekon'un genel eylem prensipleri arasında fark yok.

Örgüt konusunda mahkeme, tüm eylemleri bölmek ve birbirinden ayrı düşünmek suretiyle ciddi bir hataya düşmektedir. Böylece eylemler belli bir paradigma etrafında değerlendirilememekte ve basitleşmektedir. Mahkeme yargılama sürecinde olduğu gibi gerekçeli kararında Ergenekon terör örgütü yapısına değinmemeye, adını bile anmamaya özen göstermektedir. Mahkeme 'Örgütün var delilin yok' olduğunu düşünüyorsa, delil toplamaya devam etmeli ve savcılığa soruşturma yapılması konusunda yazı yazmalıydı. Soruşturma ve kovuşturmanın genişletilmesi taleplerinin reddedilmesi, Ergenekon dosyalarının incelenmemesi ve mevcut sanıklarla birlikte yargılanmaları gereken kişilerin davaya dahil edilmemesi suretiyle eksik soruşturma ile hüküm kuruldu. 
(NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com