Hrant Dink Ödülleri sahiplerini buldu

Hrant Dink Ödülleri sahiplerini buldu
Bu yıl ki ödül Cumartesi Anneleri'ne

Bu yıl 5.si düzenlenen Hrant Dink Ödülleri sahiplerini buldu. Bu yılki ödüller Türkiye'den Cumartesi Anneleri ile Sırbistan'dan Natasa Kandic'e verildi.

Hayko Cepkin tarafından açılışı yapılan törende Olgun Şimşek sunuculuk yaptı. Ödül komitesi adına, Ayşe Kadıoğlu kürsüye çıktı. Seçimi nasıl yaptıklarını anlatan Kadıoğlu, her yıl olduğu gibi bu yıl da ödül sahiplerinin, 15 Nisan tarihine kadar gösterilmiş olan adaylar arasından, uluslararası jüri tarafından iki turlu bir seçimle belirlendiğini belirtti. Kadıoğlu, Bu yılki ödül sahiplerinin ortak noktalarının hatırlamak, yüzleşmek ve barış için mücadele etme cesaretini göstermek olduğunu söyledi.

"EVLATLARIMIZ ÖLMESİN"

Türkiye’den 2013 Uluslararası Hrant Dink Ödülü sahibi Cumartesi Anneleri / İnsanları’na ödülünü, jüri üyeleri Rakel Dink ve Uluslararası ‘Memorial’ Topluluğu’nu temsil eden Alexander Cherkasov verdi. Ödülü Cumartesi Anneleri adına Hanım Tosun, İkbal Eren ve Emine Ocak aldı. Annelerin ortak dileği " Evlatlarımız ölmesin Onlar toprağa gitmesin " oldu. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com