Hrant Dink Ödülü Ahmet Altan'a!

Hrant Dink Ödülü Ahmet Altan'a!
Hrant Dink Vakfı'nın her yıl düzenlediği 'Uluslararası Hrant Dink Ödülü' bu yıl Ahmet Altan'a verildi.

Uluslararası Hrant Dink Ödülü'nün üçüncüsü, dün akşam İstanbul Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda gerçekleşen törende veridi. Ödülün bu yılki sahipleri Taraf gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Altan ve Meksikalı gazeteci, feminist ve insan hakları aktivisti Lydia Cacho oldu.

'Hrant Dink ödülü Ahmet Altan'ın, yılmadı, mücadelesini sürdürdü. Onun için Ahmet Altan' anonsuyla sahneye çağırılan Altan ödülünü alırken, “Bu ödülü, Hrant Dink'i katleden çeteyi ortaya çıkaracak cesur insana vermek üzere kabul ediyorum. Bu cinayeti çözen, bu ödülün sahibi olacaktır” dedi.

Ödül kimlere veriliyor?
Ödül, her yıl ayrımcılıktan, ırkçılıktan, şiddetten arınmış, daha özgür ve adil bir dünya için çalışan, bu idealler uğruna bireysel risk alan, ezber bozan, barışın dilini kullanan, bunları yaparken, insanlara mücadeleye devam etme yolunda ilham ve umut veren, biri Türkiye'den biri Türkiye dışından kişi, kurum veya gruplara veriliyor.

Ödülün jürisi
Bu yıl üçüncü kez verilen ödülün jürisinde Adalet Ağaoğlu, Judith Butler, Hasan Cemal, Daniel Cohn-Bendit, Rakel Dink, Irene Khan, Boris Navasartian ve 2010 yılının Uluslararası Hrant Dink Ödülü sahipleri Baltasar Garzón Real ve Türkiye Vicdani Ret Hareketi bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com