Hrant Dink'in arkadaşları yürüyor

Hrant Dink'in arkadaşları yürüyor
Dink cinayeti davasında karar çıkınca, arkadaşları tepki göstererek yürüyüşe geçti.
Beşiktaş'taki mahkemeden yola çıkan Hrant Dink'in arkadaşları, Başbakanlık Çalışma Ofisi önünde "Faşistler vuruyor, AKP koruyor, bu dava bitmedi, daha yeni başlıyor!" sloganını attı. Dink'in ailesi ve arkadaşları yönlerini Taksim'deki Agos Gazetesi'ne doğru çevirdi.

Dink Ailesi’nin avukatı Fethiye Çetin kararın açıklanmasının ardından basın mensuplarına açıklama yaptı.
 
Hrant Dink'in arkadaşaları karardan sonra İstanbul Adliyesi'nden Agos Gazetesine doğru yürüyüşe geçtiler.
 
Duruşmadan önce ''Biz bitti demeden, bu dava bitmeyecek'' ifadesi kullanan Hrant'in Arkadaşları 2 gün sonra, 19 Ocak'ta Taksim'de Hrant'a doğru yürüneceği ve sokaklarda olunacağı duyurusunda bulundu. 
 
Azmettirici olarak yargılanan sanıklardan Erhan Tuncel Mc Donalds davasından 10 yıl 6 ay hapis cezası aldı ancak Tuncel için tahliye kararı çıktı. Tuncel tutuklu bulunduğu Tekirdağ Cezaevi'nden salıverilecek.
 
Dink ailesi adına açıklama yapan avukat Fethiye Çetin, şunları söyledi: Arat Dink ne demişti, bizimle dalga geçtiler demişti. Meğer dalganın en büyüğünü en sona saklamışlar. Meğer örgüt yokmuş, Hrant Dink cinayeti, Pelitli'deki birkaç kendini bilmez tarafından işlenmiş. Bu kadarını beklemiyorduk.
 
DİNK'TE BEKLENTİLER "HAYAL" OLDU
 
Bu devletin katil, halkını bombalayan, suikastçı gibi sıfatlarla yan yana anılmasından çok rahatsız olanlar, devleti bu sıfatlardan arındırmak için hiçbir çaba sarf etmediler. Buyük bir fırsatı değerlendirmediler. Yerleşik düzenin değişmediğini görüyoruz. Bugün bu kararla cinayet tetikçilerinin yargılandığı dosyanın ilk safhası kapandı. Bu dava bitmedi, bu dava komedi dosyasıdır. Bizim davamız yeni başlıyor. Karanlıkta saklanmaya çalışan failler bütün çıplaklığıyla ortaya çıktı. Bu dava biz 'bitti' diyene kadar bitmeyecektir.
 
"BU KARARI BEKLEMİYORDUK"
 
Ailenin avukatlarından Cem Halavut, "Karar bizim açımızdan tam bir hayal kırıklığı oldu. Örgüt suçundan beraat etmelerini beklemiyorduk. Temyiz aşaması var, örgütlü bir suç olduğu noktasında itiraz edeceğiz" diye konuştu. (NSK)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com