"Hristiyanlık din olmaktan çıktı"

"Hristiyanlık din olmaktan çıktı"
AKP'li bakan böyle konuştu!

Hristiyanlık din olmaktan çıktı

Tranzon'da konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar dinlere ilişkin "ilginç" değerlendirmelerde bulundu. Her inanca saygılı ve eşit mesafede olduklarını iddia eden AKP'nin Bakanı Bayraktar, "Hristiyanlık artık din olmaktan çıktı" dedi.

Trabzon'un Çarşıbaşı İlçesinde partisinin kadın kollarınca düzenlenen panele katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Hristiyanlıkla ilgili konuştu. Hristiyanlığın artık din olmaktan çıktığını iddia eden Bayraktar, "Bir kültür boyutu var. Bir kültür olmuş, ama din öyle değil. Din bir öğretidir. İnsanlara huzur ve mutluluk veren hayat biçimidir" dedi.

"DİNİ DUYGULAR MAALESEF ZAYIFLIYOR"

Bakan Bayraktar, dünya nüfusunun 7 milyarı aştığını kaydederek, "Dünyanın en büyük 3 ülkesi Müslüman değil. Çin, Hindistan, mesela Amerika tek Allah'a inanıyor. İslam dünyasında 1 buçuk milyara yakın nüfus var. Gittikçe dünyada aileler küçülüyor, şehircilik ise artıyor. Moral değerler, manevi değerler, dini duygular maalesef zayıflıyor" dedi.

HEDEF: ÇOCUKLAR

Hristiyanlığın din olmaktan çıktığını savunan Bakan Bayraktar, şunları söyledi: "Dünyada 2 buçuk milyara yakın Hristiyan var. Hristiyanlık artık din olmaktan çıktı. Bir kültür boyutu var. Bir kültür olmuş, ama din öyle değil. Din bir öğretidir. İnsanlara huzur ve mutluluk veren hayat biçimidir. Şimdi bizim dinimizi de bu hale getirmek istiyorlar. Lazım olduğu zaman, öldüğü zaman cenaze namazını kıl. Zarfa koy, üzerine de 'Vize cennet' yaz, doğru cennete gitsin. Öyle olmaz. Namaz kılacak, oruç tutacak. İsteyen kılar, isteyen kılmaz. Bizim öğretimiz bu. Aile içi iletişim başlığında çocuklarımızı çok iyi yetiştirip onlara çok iyi sahip çıkmalıyız. Onlara ne pahasına olursun çok dua edeceğiz."

"PARAYI GAVURA VERİYORDUK"

Bayraktar, Trabzon'da partisinin İl Danışma Meclisi toplantısına katıldı. Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi'nde düzenlenen toplantıda konuşan Bakan Bayraktar, partisinin icraatlarını anlattıktan sonra, "Türkiye, 2002 yılının sonuna gelindiğinde topladığı vergiyi gavurdan aldığı paranın faizine veriyordu. Nereden nereye geldik? 140 katrilyon batık parayı bu ülke ödedi. Tasarruf Fonu'nda parayı topladılar, para gitti. Kim ödedi? Biz ödedik. Çok ciddi yatırımlar yapılıyor ama daha yapmamız gereken çok iş var." dedi. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com