Hrt: Kosova Işid’e Katılımda Avrupa’da İlk Sırada

Hrt: Kosova Işid’e Katılımda Avrupa’da İlk Sırada
Hırvatistan Radyo Televizyonu (HRT), Avrupa ülkelerinin nüfus sayısına göre IŞİD'e en fazla katılımın Kosova'dan gerçekleştiğini iddia etti.

DIŞ HABER -

Hırvatistan Radyo Televizyonu (HRT), Avrupa ülkelerinin nüfus sayısına göre IŞİD'e en fazla katılımın Kosova'dan gerçekleştiğini iddia etti. Habere göre, Kosova, IŞİD savaşçılarıyla, Avrupa'nın ilk sırasında bulunuyor. Şu anda IŞİD'e katılan 83 Kosovalının olduğunu belirten Hırvatistan Radyo Televizyonu, IŞİD'e en büyük katılımın Kosova'nın, Kaçanik Belediyesinden olduğunu öne sürüyor.

Habere göre, 34 bin nüfuslu Kaçanik belediyesinden 22 erkek Suriye ve Irak'ta bulunuyor, bunlardan birinin de Balkanların Cihatçı John'u olarak adlandırılan Lavdrim Muhaceri olduğu ileri sürülüyor. Hırvatistan Radyo Televizyonu, Kosova'nın en fakir belediyesi olan Kaçanik'te, işsizlik, yoksulluk ve ümitsizliğin hüküm sürmesi nedeniyle gençlerin Irak ve Suriye'ye gittiklerini ifade ediyor.

Hırvatistan Radyon Televizyonun Yayınladığı Habere, Kaçanik Belediyesi yetkilileri tepki gösterdi

Kaçanik Belediyesi yetkilileri Hırvatistan Radyo Televizyonun haberine tepki göstererek, Hırvatistan Radyo Televizyonun iddialarının asılsız olduğunu belirterek bu tür haberlerin kentin otoritesine zarar verildiğini söyledi. Üç yıldan bu yana görevde bulunan Kaçanik İslam Birliği Başkanı Florim Neziray, belirli bir sayıda kişinin diğer ülkelere savaşmak için gittiğini, ancak Kaçanik'te dinle bağlantısı olan hiçbir olayın kaydedilmediğini ifade etti.

Kaçanik Belediye Başkanı Besim İlazi de Hırvatistan Radyo Televizyonu'nu belediye zarar verecek bu haber nedeniyle mahkemeye vermeye hazırlandıklarını ifade etti.

Görüntü Dökümü

Hırvatistan Radyo Televizyonu _HRT

Kosovanın Kaçanik kenti

Kaçanik kentinde ışide katılanlar – Lavdrim kuhaceri ve diğerleri

Kaçanik kenti beledeiye yetkileri ve Kaçanik İslam Birliği üyler, bir arada – tepkileri

Hrt: Kosova Işid’e Katılımda Avrupa’da İlk Sırada

Hrt: Kosova Işid’e Katılımda Avrupa’da İlk Sırada

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com