HSBC 3 bin 166 kişiyi işten çıkaracak

HSBC 3 bin 166 kişiyi işten çıkaracak
Son üç senedir kesinti programı uygulayan HSBC Bankası, 3 bin 166 kişiye kapı önünü göstermeye hazırlanıyor. Buna karşı sendikacılar grev oylaması yapacak.

HSBC'de işçi kıyımı

2012 yılında 2 bin 200 kişinin işine son veren HSBC Bankası 3 bin 166 kişiyi daha işten çıkaracağını açıkladı.

Sendika temsilcileri, zaten son derece karlı olan bankanın aldığı bu karara karşı grev oylaması yapmak niyetinde olduklarını" söyledi.

Banka yönetiminin aldığı karara karşı duran Unite Sendikası ise grev kararı için üyeleri arasında grev oylaması yaptırmak istediğini açıkladı.

Unite yöneticilerinden Dominic Hook, "HSBC, elemanlarının sıkıntı çekmesine yol açıyor, ancak bunu daha büyük kârlar elde etmek için yapıyor. Banka, utanç verici bir tavır içinde" dedi.

Avrupa'nın en büyük bankası HSBC'nin sadece İngiltere'deki yapısında 47 bin kişinin istihdam edildiği biliniyor.

Bu kesintileri harcamaları kısmak için yaptığını ifade eden HSBC üç yıllık bir çerçeve içinde kesinti programı uyguluyor.

Bankadan yapılan açıklamada yeni pozisyonlar açılacağı ve bu pozisyonların büyük bölümünü işten çıkarılanlara ayrılacağı iddia edildi.

HSBC İcra Kurulu Başkanı Brian Robertson "Değişimin neden rahatsızlık verdiğini anlıyorum, özellikle bundan doğrudan etkilenenler için" dedi. (IUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com