"HSYK çalışmalarına itirazınız varsa AYM'ye gidin"

"HSYK çalışmalarına itirazınız varsa AYM'ye gidin"
4 saat 15 dakika süren toplantı sonrası, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç bir açıklama yaptı.

İşte Arınç'ın açıklamalarından satır başları;

YENİDEN YARGILAMA KONUSU


"Yeniden yargılama konusu hükümet konusu değildir. Bugün gündemimizde yoktu. Barolar Birliği Başkanı Başbakan'ı ziyaret etmişti. Konu üzerinde çalışılsın talimatı vermişti. O günden bugüne bir değişiklik yok. Yeniden yargılanma konusu bugün görüşülmedi. Üzerinde çalışmalar var."

Arınç bir soru üzerine "Barolar Birliği Başkanı durumdan vazife çıkarıyor. Kendisi bir talepte bulunmuş." dedi.

HSYK TARTIŞMALARI

HSYK kanun teklifi görüşülüyor. Bu kanun tasarısı değil tekliftir. İçerisinde HSYK'nın yapısını da değişikliğe uğratan bir kanun teklifidir. Ben de televizyondan tartışmalı geçtiğini bazı milletvekillerinin dahil olduğunu görüyorum. Bu görüntüler ilk defa sergilenmiyor. Bazıları uçan tekme atıyorlar bazıları elinde ne varsa atıyor bir kavga bir curcuna gidiyor. Anayasaya aykırı olduğu iddia ediliyorsa Anayasa Mahkemesi'ne başvurulabilir.

"KAVGALAR İÇİN CHP'YE SESLENİYORUM"

Kavga görüntüleri meclise yakışmıyor. Bir şeyi engellemek için kavga çıkartmak hiç bir zaman tasvip edilemez. CHP'ye de seslenmem lazım. Siz bir çok toplantıda komisyon üyesi olmayan üyelerle komisyonu bastınız. CHP görüşmeleri engellemeye çalışıyor. Siz Zeyit Aslan'ı örnek göstermeye kalkarsanız öbürü de Kamer Genç'i söyler.

YARASI OLAN GOCUNUR

Zekeriya Öz'ün 22 kez yurtdışına çıkıp çıkmadığı sorusu üzerine "Başbakan isim vermedi. Yarası olan gocunur" dedi.

4 BAKAN'IN FEZLEKELERİ

Sayın Bozdağ incelemesini yapıpı gönderecekler. Eğer komsiyona gelir de onlar üzerinde rapor hazırlar fiiliyat dökülürse dokunulmazlıklarının kaldırılıp kaldırılmaması gündeme gelebilir. Benim son bildiğim dokunulmazlık kaldırılması talebi 950 civarındaydı. Sayıları yükselmiş olabilir. Ne yapılabileceğini meclise geldikten sonra göreceğiz.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com