HSYK düzenlemesi askıya alınıyor

HSYK düzenlemesi askıya alınıyor
Meclis Başkanı Cemil Çiçek, günlerdir tartışılan HSYK düzenlemesine ilişkin devreye girdi. HSYK teklifi bugünkü Meclis Genel Kurulu'ndaki görüşmelerinin ardından askıya alınacak.

Edinilen bilgiye göre, HSYK'ya ilişkin anayasal bir çalışma yapılması gerektiğini belirten Meclis Başkanı Çiçek, bunu bir kez daha 4 siyasi partinin yöneticilerine de iletti. Çiçek'in günlerdir tartışılan HSYK düzenlemesi hakkında "Gerilimin yükselmemesi için anayasa değişikliği üzerinde uzlaşın. Anayasa Uzlaşma Komisyonundaki HSYK'ya ilişkin metinler var. Bunun üzerinden gidebilirsiniz. Genel Kurul'da görüşülen HSYK düzenlemesi ile ilgili aykırılıklar varsa onları da görüşebilirsiniz" dediği öğrenildi.

Bunun üzerine AK Parti Grup başkanvekili Mustafa Elitaş da ANKA'ya yaptığı açıklamada teklifin, bugünkü Genel Kurul görüşmelerinden sonra bir süre askıya alınacağını, muhalefet partilerine yaptıkları anayasa çağrısına bir yanıt gelene kadar bekleyeceklerini kaydetti.

Öte yandan gelecek hafta Meclis Genel Kurulu'nda daha önce Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edilen ve içerisinde internet düzenlemesinin de bulunduğu torba yasa tasarısı görüşülecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com