HSYK o konuyu jet hızıyla gündeme aldı

HSYK o konuyu jet hızıyla gündeme aldı
HSYK 3. Dairesi, İstanbul’da üç yıl boyunca 7 bin kişinin dinlediği iddiasını jet hızıyla gündemine aldı ve inceleme başlattı.

HSYK 3. Dairesi, İstanbul’da üç yıl boyunca 7 bin kişinin dinlediği iddiasını jet hızıyla gündemine aldı ve inceleme başlattı. Hâkim ve savcılar hakkında inceleme ve soruşturmaları yürütmekle görevli olan HSYK 3. Dairesi, 7 bin kişinin dinlendiği iddiası üzerine harekete geçti.

Basında çıkan haberler üzerine konuyu gündemine alıp dosya açan 3. Daire, konuya ilişkin bugün bir toplantı yapacak. Toplantıda dinlemeye aldırdığı iddia edilen savcılar Adnan Çimen, Adnan Özkan ile kararı veren hâkimler hakkında direkt soruşturma başlatılabileceği belirtiliyor. Bu konuda müfettiş görevlendirilip görevlendirilmeyeceği toplantının sonunda netleşecek.

GOEBBELS BENZETMESİ

Fethullah Gülen’in avukatı Nurullah Abayrak yaptığı açıklamada, “Bu iddianın ortaya atılmasıyla, devleti daha otoriter hale getirecek internet, HSYK ve MİT yasası gibi anayasaya aykırı düzenlemelerin tartışılması perdelenmektedir” dedi. Bu iddialarla amaçlananın “paralel” damgası ile Gülen’i ve camiayı “günah keçisi ilan etmek” olduğunu söyleyen Albayrak, “Bir kez daha anlaşılmıştır ki söz konusu haber sahipleri ve bu haberi servis edenler, Joseph Goebbels’in ‘Propagandası yapılan şeyin gerçek ya da yalan olduğu önemli değildir, önemli olan ne kadar çok kişiye ulaştığı ve ne kadar çok kişiyi inandırabildiğinizdir’ ilkesini amaç edinmişlerdir” dedi. (UGK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com