HSYK Yasa Teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda

HSYK Yasa Teklifi, TBMM Genel Kurulunda
Adalet Bakanı Bozdağ:"AK Parti hükümetleri döneminde ne çek senet mafyası kaldı, ne faili meçhuller kaldı, ne mafya kaldı. Bunları yok eden iktidar AK Parti hükümetleridir"

TBMM (AA) - Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "AK Parti hükümetleri döneminde ne çek senet mafyası kaldı, ne faili meçhuller kaldı, ne mafya kaldı. Bunları yok eden iktidar AK Parti hükümetleridir" dedi.  

TBMM Genel Kurulu'nda, HSYK Yasa Teklifi'nin görüşmeleri sürüyor. 

MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'a, "hukuk katilisiniz" dedi, Hükümet'i ise "çete" olarak nitelendirdi. 

Bozdağ, sataşma gerekçesiyle söz alarak, Meclis kürsüsünde temiz dil kullanmanın konuşanı yükselttiğini, yücelttiğini, değerine değer kattığını belirterek, "Lisanımızı bozarsak muhataplarımızı değil, lisanı bozanı zayıflatır, küçültür, değerini azaltır. Onun için hepimiz lisanımızı temiz kullanırsak bu Parlamento daha sağlıklı çalışır" ifadelerini kullandı.

Türkiye Cumhuriyetleri hükümetleri içinde AK Parti hükümetlerinin çete, mafya, her türlü yasa dışı yapılanmayla en etkin mücadeleyi verdiğini vurgulayan Bozdağ, eskiden gazetelerin manşetlerinde mafya babalarının resimlerinin yer aldığını, renkli hayatlarının anlatıldığını söyledi.

Bozdağ, "Şimdi Türkiye'nin gündemde,  manşetlerde mafya babaları kaldı mı? Eskiden çek-senet mafyaları vradı, insanların çek senet tahsilatı adı altında başka şeylerle malını canını almaya kalkarlardı. Bu ülkede faili meçhuller vardı, kim vurduya giderdi. Hamd olsun AK Parti hükümetleri döneminde ne çek senet mafyası kaldı, ne faili meçhuller kaldı, ne mafya kaldı. Bunları yok eden iktidar AK Parti hükümetleridir. Siz çetelere, mafyalara en büyük dersi veren hükümeti çete olarak yaftalayamazsınız. Biz yaptığımız her işi hukuk içinde yaptık, hukukla yaptık, Anayasa ve yasalara uygun olarak yaptık. Bundan sonra da Anayasa ve yasalara uygun yolumuza devam edeceğiz" diye konuştu.

Bu sırada Bakanlar Kurulu sırasında oturan Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay'ın, muhalefet sıralarını göstererek, "Çıkıp hakaret ediyor, küfrediyorlar. Terbiyesiz" demesi üzerine Başkanvekili Sadık Yakut, kendisini uyardı. CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Yakut'a, "Sayın Bakan İçtüzüğü çiğniyor, disiplin cezası verelim" karşılığını verdi. 

Sataşma gerekçesiyle söz alan MHP'li Akçay, sözlerinin arkasında olduğunu, kullandığı dilin pirüpak olduğunu ifade ederek, "Mafya ve çete faaliyetlerinden ileride yargılanacaksınız" dedi. 

CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk, teklifle ilgili olarak, "Yasayı uygulamayan kolluk kuvveti olan bir tane hukuk devleti gösterebilir misiniz? Yasanın uygulanmadığı, garibana devletin tahakküm kurduğu ülkeye hukuk devleti denmez. Hakan Fidan'ı da böyle 4-5 gün sakladınız, ifade vermeye gitmedi. Buradan yasa geçirdiniz" görüşünü savundu.

Teklifin görüşmeleri 43. madde üzerinde sürüyor. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com