HSYK'dan şok karar!

HSYK'dan şok karar!
Hakimler ve Savcılar Yüksel Kurulu (HSYK), 'Askeri Casusluk İddianamesini' hazırlayan TMK 10 maddesiyle görevli Cumhuriyet Savcısı Zafer Kılınç hakkında inceleme izni verdi.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nca ’fuhuş yaptırılan kadınlar aracılığıyla yüksek rütbeli askeri personelin uygunsuz görüntülerini çektikleri ve bunlarla şantaj yaparak bazı askeri bilgileri elde ettikleri" iddiasıyla hazırlanan iddianame, bin 937 sayfa...

196 müştekinin ve 831 mağdurun bulunduğu ve bin 937 sayfa olan iddianame, Terörle Mücadele Kanunu (TMK) 10’uncu maddesiyle görevli Cumhuriyet Savcısı Zafer Kılınç tarafından hazırlandı.

Savcı Zafer Kılınç’ın hazırladığı iddianamede, çete lideri olduğu iddiasıyla suçlanan Marina işletmecisi Bilgin Ö. ile Narin K. hakkında, suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, kişisel verilerin kaydedilmesi, devletin güvenliğine ilişkin belgeleri temin etmek suçlarından müebbet ve 9’ar yıl hapis cezası isteniyor.
 
Tutuksuz yargılanacak Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Koramiral Veysel K. hakkında ise suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olmak, yasaklanan bilgileri temin etmek suçlamasıyla 2 ile 6 yıl arasında değişen hapis cezası isteniyor. Diğer sanıklar hakkında ise 2 yıldan müebbete varan hapis cezaları talep ediliyor.
 
Donanma Komutanı Nusret Güner de kızının odasına gizli kamera konduğu için iddianameye 'mağdur' sıfatıyla girmiş ve olayın ortaya çıkmasının ardından komutan istifa etmişti. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com