HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu Bingöl'de

HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu Bingölde
"HÜDA PAR siyaset sahnesine, siyaseti dine alet ve dost yapmak için çıkmıştır"

BİNGÖL (AA) - HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya ​Yapıcıoğlu, "HÜDA PAR siyaset sahnesine, siyaseti dine alet ve dost yapmak için çıkmıştır" dedi.

Partisinin seçim bürosunun açılışı için Bingöl’e gelen Yapıcıoğlu, seçim otobüsünden yaptığı konuşmada, 30 Mart akşamı Hazreti Yusuf'un istediği hazine anahtarının bir benzeri olan belediyelerin anahtarlarını alacaklarını belirtti.

Yapıcıoğlu, HÜDA PAR'ın yaklaşık 15 ay önce yola çıktığını vurgulayarak, "İlk defa bir siyasi parti eğmeden, bükmeden direk, 'referansımız İslam'dır' diyor. Referansımız İslam'dır, ne demek? Yani kanunlar cevaz verse de Rabbimizin bize haram kıldığı, bize yasakladığı bir hareket İnşallah bizden sadrolmayacak. Yani kanunlar yasaklasa da Rabbimizin bize bir emri varsa ne pahasına olursa olsun onu yerine getireceğiz" ifadelerini kullandı.

Memleketin durumunun içler acısı olduğunu savunan Yapıcıoğulu, şöyle konuştu:

"Halkının yüzde 99'u Müslüman olan bir memlekette, yıllarca Müslümanların siyasetten uzak durmasını isteyenler var. İnsanın yaşadığı her yerde İslam söz sahibidir. Yıllarca bize dediler ki 'Müslümanlar siyasetten, yönetimden uzak dursun, dini ticarete ve sosyal hayata karıştırmayın.' Ya ne yapın? Vicdanlarınıza, mabetlere hapsedin. Bizim dinimiz bu değil. Nerede insan varsa, nerede insana dair bir şey varsa İslam orada söz söyler. İslam oraya müdahale eder. Toplumun ahlakı bozuluyor, Müslümana 'sen sus' diyorlar. Müslüman memleketinin ticaretinin tamamının üzerine faiz binmiş, Müslümana 'sen karışma' diyorlar. Oldu mu, susacak mıyız? HÜDA PAR siyaset sahnesine, siyaseti dine alet ve dost yapmak için çıkmıştır. Hür kadroların iktidara geldiği zamanda adalet, hakkaniyet, kardeşlik, huzur, yüksek bir maneviyat yeniden tesis edilecektir."

Yapıcıoğlu, idarecilerin uzun yıllar saadeti rakamlarda aradığını savunarak, konuşmasını şöyle tamamladı:

"90 yıldır bu memleket hak ettiği hizmeti göremedi. 90 yıldır bu Müslüman memleket, günbegün ahlaki çöküntüye doğru yürüdü gitti. Memleketi idare edenler sadece seyretti. Ne yaptılar, mutluluğu saadeti rakamlarda aradılar. Gayrisafi milli hasılayı şu kadar artırırsak, ihracat şuradan şuraya çıkarsa mesele bitmiştir. Eğer böyle olsaydı Avrupa'nın en zengin ülkelerinden bir tanesi olan, kişi başına yıllık geliri 40 bin doların üzerinde olan İsveç, Avrupa'da intiharların en fazla olduğu ülke olmazdı. Maneviyatımız yüksek olursa, bir ekmeğimiz olursa onu böler kardeşimizle paylaşırız.”

Yapıcıoğlu, konuşmasının ardından Genç Caddesi'ndeki seçim bürosunun açılışını yaptı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com