HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu Van'da

HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu Vanda
Yapıcıoğlu: "Sizden ellerinde sopalarla oy isteyerek yetkiyi ellerine alanlar, belirli bir kıvama gelip, belirli bir güç sahibi olduğunu düşündükten sonra emin olun sadece oylarınızı değil, o sopalarla başka şeylerinizi de sizlerden almaya kalkacaklar"

VAN (AA) - Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, "Sizden ellerinde sopalarla oy isteyerek yetkiyi ellerine alanlar, belirli bir kıvama gelip, belirli bir güç sahibi olduğunu düşündükten sonra emin olun sadece oylarınızı değil, o sopalarla başka şeylerinizi de sizlerden almaya kalkacaklar" dedi.

Yapıcıoğlu, Beşyol mevkisindeki HÜDA PAR İl Başkanlığı önünde düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, yerel seçimlere çok az bir zaman kaldığını hatırlatarak, seçim meydanlarının hareketlendiğini ve siyasetçilerin de her gün meydanlarda, televizyonlarda boy gösterdiğini söyledi.

Siyasetçilerin kullandığı üslubu "berbat" olarak nitelendiren Yapıcıoğlu, herkesin birbirini karalama peşinde olduğunu, kasetlere her gün bir yenisinin eklendiğini ifade etti.

Yapıcıoğlu, siyasetçilerin, rakiplerini bu kasetler üzerinden vurmaya çalıştığını ve ortamı her gün biraz daha gerdiğini vurgulayarak, bu sert üslupla hem ortamın hem de milleti gerildiğini, HÜDA PAR olarak böyle bir üslup yanlışlığına düşmeyeceklerini dile getirdi.

Vatandaşlardan, kendilerine saygısızlık yapanlara karşı gerekli cevabı vermelerini isteyen Yapıcıoğlu, şöyle konuştu:

"Sizden ellerinde sopalarla oy isteyerek yetkiyi ellerine alanlar, belirli bir kıvama gelip, belirli bir güç sahibi olduğunu düşündükten sonra emin olun sadece oylarınızı değil, o sopalarla başka şeylerinizi de sizlerden almaya kalkacaklar. Bugün ihaleler üzerine baston koyarak başka şeyler yapmak isteyenlere fırsat verirseniz, yarın o bastonlarla başka şeyler yapmaya mecbur kalabilirsiniz. Demedi demeyin, şimdiden söylüyor, şimdiden uyarıyorum. Herkes adaylarını ve projelerini ortaya koysun, seçme hakkı halkındır. Bu halk kimi görmek istiyorsa onu seçer. Bugün toplum bir ahlaki çöküntü içerisinde. Uyuşturucu satıcıları sizin körpecik çocuklarınızı avlamak için bekleşiyorlar. Televizyonlarda gördünüz. Gözleri görmeyen yaşlı bir amcayı cebindeki üç beş kuruş için tartaklayan vicdansızları gördünüz. Sizin çocuklarınız da uyuşturucuya alışırsa yarın, bir gün para bulamadığı zaman elindeki tek bir bilezik için annesini öldürebilir. Haberiniz olsun. Yahut maaşını yeni alan babasının cebinden o parayı alarak kendi evinde hırsızlık yapabilir. Şimdi size soruyorum, toplumun manevi çöküşüne 'dur' diyen kaç tane siyasetçi gördünüz? Menfaate dayalı siyasette zaten göremezsiniz. Çünkü onların istediği bir şey var. Sizin gençleriniz, çocuklarınız, sistemin işleyişine itiraz etmesinler, başka ne yapıyorlarsa yapsınlar."

Yapıcıoğlu, "Biz yanlış adaylarla seçimi kazanmaktansa, doğru adaylarla seçimi kaybetmeyi tercih ederiz" şiarıyla hareket ettiklerini bildirerek, konuşmasını okuduğu dua ile sonlandırdı.

Kur'an-ı Kerim tilavetinin okunduğu mitinge HÜDA PAR Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehdi Oğuz, il başkanı Rasim Sayğın, ilçe belediye başkan adayları ve partililer katıldı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com