"Hukuka aksetmiş konularda süreci bekliyoruz"

Hukuka aksetmiş konularda süreci bekliyoruz
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hotar: "Bu oyunlara gelmeyelim. Sivil, askeri, sanal darbeyle veya seçimle iş başına gelemeyeceğini anlayan kişi ya da grupların denemeleridir bunlar"

İZMİR (AA) - RAMAZAN ERCAN - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, "Sivil, askeri, sanal darbeyle veya seçimle iş başına gelemeyeceğini anlayan kişi ya da grupların" çeşitli denemelerle hükümete karşı girişimlerde bulunduğunu belirterek, "Bu kadar hizmet eden, bu kadar maddi karşılığı olan faaliyetleri yapan bir iktidarın bu söylenenleri yapmış olması mümkün değil" dedi.

Hotar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'nin siyasi geçmişinde 10 yılda bir darbenin olduğunu, iktidarların hiçbir duruş, direniş göstermeden mevcut durumu kabullendiğini, AK Parti'nin iktidara gelmesiyle birlikte bu sürecin alışılmışın dışına çıkmaya başladığını anlattı.

Bu durumu hazmedemeyen, seçimle iktidar olamayacağını anlayan kişilerin hükümete karşı çeşitli yollar denediklerini, bunda da başarılı olamadıklarını ifade eden Hotar, "Bundan sonra da olamayacaklar. Niye olamadılar? Artık çok sağduyulu ve öngörülü Türk halkı şunu biraz daha iyi anladı. Kendi oyuna sahip çıkma noktasında daha da cesaretlendi. Bugün insanlar verdiği oyuna daha sıkı sahip çıkmaya başladı. Çünkü oyuna sahip çıkan, bu oya değer veren ve 'bu oylarla gelirim, oylarla giderim' diyen bir iktidara sahip oldu. Bunu korumak lazım. Yoksa Allah korusun eski günlere dönülür" dedi.

AK Parti'yle birlikte ekonomide ciddi bir istikrarın sağlandığını, enflasyonun tek hanelere düşürüldüğünü, Türkiye'nin dünyada, uluslararası platformlarda büyük itibar kazandığına işaret eden Hotar, şöyle konuştu:

"Bu seçimler çok önemli. Türkiye'nin bu değerlerini, kazanımlarını ve geleceğini oylamaya yönelik bir seçim. Ya Türkiye'nin 12 yılda kazandığı kazanımlarını daha da ileriye götürülmesi için oy verilecek ya da tekrar 12 yıl öncenin istikrarsız, enflasyonu yüksek, IMF'nin kapısında randevu almak için nöbet tutan bir Türkiye için oy kullanılacak.

Türkiye'de o kadar devrim niteliğinde şey yapıldı ki anlatmakla bitmez. O iddialar doğru olmuş olsaydı bu dediklerimiz nasıl yapılacaktı? Bize Marslılar para vermiyor ki. Para bassak enflasyon yükselir. Bunlar, Türkiye'nin kendi kaynaklarından gelen, paraların rasyonel kullanılması sonucunda yapılan hizmetler. Zorunlu tasarruf fonları ödendi. Türkiye'nin dört bir tarafında duble yollar, hızlı trenler, barajlar, sulama kanalları, Marmaray gibi sayamayacağımız kadar ciddi paralarla hizmetler yapıldı. Sayın Başbakanımız toplu açılışlar yapıyor. O toplu açılışlardaki hizmetlerin bedelleri milyar liralarla ifade edilecek hizmetler. Bu denilenler olsa nereden gelecek bu para? Sağduyulu ve bu konuda öngörüsü olan halkımızda bu konuları bir kez daha değerlendirmelerini, bu istikrarı, ülkenin geleceğini korumak adına AK Parti'ye desteklerini sürdürmelerini istiyorum."

- "Kedi eti yediyse et nerede"

AK Parti'nin 12 yılda, kendi belediye başkanı, milletvekili, kim olursa olsun bir yanlışlık içerisindeyse onu affetmediğini gösterdiğini, geçen dönemlerde bir milletvekilinin, birkaç tane belediye başkanının görevinden alındığını, soruşturmanın açıldığını, disipline sevk edildiğini belirten Hotar, "Yeter ki bilgili ve belgeli olsun, iftira, yalan, montaj olmasın. Bilgili ve belgeli olduktan sonra AK Parti'nin hiçbir yanlışlığa evet demesi mümkün değildir" dedi.

Hotar, şöyle devam etti:

"Ses tapelerinden, söylenenlerden, yapılanlardan bilgili, belgeli olanlarının hepsinin hukuk önünde karşılığı olacaktır, kimsenin şüphesi olmasın. Ama sen biriktir, biriktir, bir kısmına senaryo yaz, bir kısmına montaj yap, uydur seçime 15 gün kala arka arkaya çıkar. Yalan, uydurma, montaj, şantaj düzenek, illegal yol herkese karşı olabilir. Bugün bunlara hoşgörüyle bakarsak yarın kendi başımıza da gelebilir. Hukuk devleti içinde bunlar kabul edilebilir şeyler değildir. Dört ayağı yere basan belgeli şeylerin mutlaka gereği yapılacaktır. Hukuka aksetmiş konularda süreci bekliyoruz. Bilerek yapılan yanlışın arkasında durmayız. Bu kadar hizmet eden, bu kadar maddi karşılığı olan faaliyetleri yapan bir iktidarın bu söylenenleri yapmış olması mümkün değil. Biz Türkiye'nin kaynaklarıyla bunları yaptık. Türkiye'nin milli gelirlerini ve harcamaları belli. Nasrettin Hoca'nın hikayesindeki gibi 'Kedi eti yediyse et nerede, Et buysa kedi nerede'. Bu kadar basit. Et nerede ya da kedi nerede deriz. Bu oyunlara gelmeyelim. Sivil, askeri, sanal darbeyle veya seçimle iş başına gelemeyeceğini anlayan kişi ya da grupların denemeleridir bunlar. Olacaktır da. Yüzde yüz herkes aynı partiyi desteklemez, aynı düşünmez ama bütün bunların hukuk çerçevesi içinde, demokratik kurallar içinde yapılması lazım. Seçim denen bir şey var. Git partini kur ya da kurulmuş partide daha çok çalış. Hem karnım doysun hem pastam dursun böyle bir şey yok. Bu ülkede 2 kişiden birinin aklı yok mu, düşünemiyor, görmüyor mu? Bu kazanımlar bizim, çocuklarımızın kazanımı. Çocuklarımıza bırakacağımız ülkeye yönelik kazanımlar. Bunlara kimsenin bir takım mesnetsiz, dayanıksız söylemler ve sadece katı sloganlar uğruna mahvetmeye hakkı yok. Çocuğuma bırakacağım ülkeyi daha kötü hale getirmeye kimsenin hakkı yok. Buna dur dememiz lazım. Bunları yapmak isteyenlere izin vermememiz lazım. Türkiye'nin önlenemeyen yükselişini bu tür girişimlerle önlemeye çalışanlar başarılı olamayacak." 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com