"Hükümet 7 Yılda Türkiye'yi 20 Yıl Geri Götürdü"

"Hükümet 7 Yılda Türkiye'yi 20 Yıl Geri Götürdü"
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kütahya İl Başkanı Ali Rıza Muslu, hükümeti ve diğer partileri eleştirmek yerine ülkede yaşanan krizlere çözüm bulmak için herkesin çalışması gerektiğini ifade ederek;" Elbette yanlışı olan partileri eleştireceğiz niteki

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kütahya İl Başkanı Ali Rıza Muslu, hükümeti ve diğer partileri eleştirmek yerine ülkede yaşanan krizlere çözüm bulmak için herkesin çalışması gerektiğini ifade ederek;' Elbette yanlışı olan partileri eleştireceğiz nitekim AKP Hükümeti Türkiye'nin başına geldiği günden beri ülkemizin hep geriye gittiğini birlikte görüyoruz. Ülkemizi geriye değil illeriye götürmek için vatandaşlar olarak taşın altına elimizi koymalıyız' dedi.
'HÜKÜMET İNSANIMIZIN DERDİNE DERMAN OLAMADI'
Ali Rıza Muslu mevcut hükümetin 7 yıldan beri Türkiye'yi sürekli geriye götürdüğüne dikkat çekerek, ülkede işsizliğin ve yolsuzlukların giderek arttığını söyledi. Mevcut işsizliğin ve yoksullukların sorumlusunun hükümet olduğunu belirten Muslu konuşmasına şöyle devam etti:' 2002 tarihinden itibaren ülkemizi yönetmekte olan AKP tam bir başarısızlık tablosu çizmiş, ekonomik ve sosyal iç ve dış politikalarında ülkemiz insanlarına hüsran yaşatmıştır. Ülkemizdeki kuvvetler ayrımını ortadan kaldırarak, kendisini denetleyecek bir kurum bırakmama ve dikta rejimi kurma çalışmaları endişe verici bir şekilde izlenmektedir. Özelleştirme adı altında devletin kurumları yani halkın malları değerlerinin çok altında satılmış, 38 milyar dolarlık özelleştirme yapılmış ama 275 milyar dolar borçlanılmıştır. Yapılan özelleştirmeler ile gelen paralar, dış borçların azalmasına bir katkı sağlamadığı gibi, çalışanların müktesep hakları da ellerinden alınarak mağdur edilmiştir.' şeklinde açıklamalarda bulunarak hükümetin yapmış olduğu yanlışları sayısal veriler ve analizlerle açıklayan Muslu, Türkiye'de acil çözüm bekleyen sorunların olduğunu; ancak bu sorunların mevcut hükümet tarafından da çözülemeyeceğini ileri sürdü.

'İKTİDAR YARGI VE ASKERİ HEDEF HALİNE GETİRDİ'
İktidarın, hedef aldığı yargı, asker ve öğretim kurumları gibi kurumların çağdaş, ilerici, demokrat ve laik yapısının bozulmasına yönelik saldırıların hız kesmeden devam ettiğini belirten Muslu, ülke insanlarının dini duygularının istismar edilerek kazanılan iktidarları süresince orta tabaka insanların iyice yoksulluk sınırının altında yaşamaya başladığını ifade etti. Muslu ayrıca, 7,5 milyon insanın Türkiye'de açlık sınırının altında yaşadığına da dikkat çekti.
Muslu;'Elbette dünyada yaşanan ekonomik krizin de bu olumsuz tabloda payı vardır. Ama Başbakanımız krizi hafife alarak ülkemizin bu krizden ne yazık ki maksimum yara almasına sebep olmuştur. Kriz ortamında 90.000 esnaf kepek kapatmış, 950.000 kişinin evine ya da iş yerine haciz gelmiş,10 milyon çek karşılıksız çıkmış, 1,5 milyon senet de protesto olmuştur. Adliyelerin icra daireleri hacizlere yetişememiş yeni icra daireleri açılmıştır'dedi

'TÜRKİYE EKONOMİSİ SÜREKLİ KÜÇÜLÜYOR'
2002 yılında dünyanın en büyük 20 ekonomisi arasında hızlı büyüyen 3'üncü ülkesi konumunda olan Türkiye'nin 2009 yılında ise 17'nci sıraya gerilediğine dikkat çeken Muslu, krizin kaynağı olan Amerika'da bile ekonominin %3 küçüldüğünü işsizliğin ise % 8,5'larda kaldığına dikkat çekerek, Türkiye'de ise ekonominin %14,3 küçüldüğünü işsizliğin ise hızla büyüyerek %15,8'e çıktığını özellikle belirtti.

'CHP OLARAK HALKIMIZA HAK ETTİĞİ DEĞERİ VERECEĞİZ'
Ali Rıza Muslu CHP olarak yönetime geldikleri zaman plan ve projelerinin hazır olduğunu belirterek, projelerini şöyle sıraladı;' Her aileye Aile Sigortası ile sosyal koruma sağlanacak, yoksul ailedeki anneye vatandaşlık hakkı ödemesi yapılacak, emekliye refahtan pay verilecek, destek prim kesintisine son verilecek, üniversite öğrencisine yaşam destek kredisi ile karşılıksız burs sağlanacak, işsizlik sigortasından uzun süre yararlanılacak, asgari ücret düzeyindeki gelire sıfır vergi uygulanacak, 7000 günde emekliliğe geri dönülecek, güçlünün değil hukukun üstünlüğü sağlanacak, mecliste dokunulmazlık, kürsü dokunulmazlığı ile sınırlandırılacak, halkı dolandıranlar, devleti soyanlar adaletin pençesinden kurtulamayacak, KOBİ'lere 5 kat fazla destek verilecek ve ilgili bakanlık kurulacak, tarımsal desteklemeler ile tarım teşvik edilecek, mazottan ÖTV kaldırılacaktır' şeklinde iddialı konuşarak Türkiye'yi girdiği krizden kurtarmak için çalışmlarının sürekli devam ettiğini ifade etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com