"Hükümet aklını başına alsın"

"Hükümet aklını başına alsın"
Çetin Doğan'ın avukatı ilk yorumu yaptı:''Yargı tarihinde kara bir gün''
Çetin Doğan'ın avukatı Celal Ülgen'in sıcağı sıcağına ilk yorumu:

"Türk hukuku, Türk demokrasisi yara aldı. Buna hukuk, buna yargılama demezler. İnsanlar aklını başına toplasın. Güneydoğu'da her gün şehit veriyoruz. Hükümet aklını başına alsın. Bizi ezebilirler. Ama ne kadar yaşayacaksınız, ne kadar var olacaksınız bunu düşünün!

Bu kararı asla tanımıyoruz. defa en önemli olay bu karar verilirken savunma hakları ihlal edildi. Savunmanın bütün talepleri reddedildi ve avukatların dijital verilerle ilgili istemleri reddedildi. Etkin savunma yapan avukatlar hakkında suç duyurusu yapıldı. 
 
Biz kararın bu şekilde verileceğini çok iyi biliyorduk. Günlerdir televizyonlarda bunu söylüyorduk
 
Ortada bağımsız bir mahkeme, bağımsız bir yargı yoktur. Tam tersi siyasi iktidarın arka bahçesi olan bir yargı var. Birkaç arkadaşla yaptığımız televizyon programında AKP’nin 2010 yılında muktedir olduğunu söyledi bu dava ile eşit zamanda. 
 
Bugün Türk yargı tarihinde kara bir gün, kara bir leke olarak alınacaktır. Böyle bir kararla meslekle hayatım içinde karşılaştığım için çok üzgünüm. Aynen burada gördüğümüz yaşadığımız şeyler ayarlanmıştır. Siyasi iktidarın arka bahçesi haline getirilmiş yargıda hakimler ve savcılar bağımsız değil. HSYK bağımsız değil. Hakimler ve savcıların atanması hükümete bağlıdır."  (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com