Hükümet ayrı telden çalıyor!

Hükümet ayrı telden çalıyor!
Reyhanlı’da meydana gelen saldırı ile ilgili hükümetten “Bakan ve Başbakan” düzeyinden yapılan çelişkili açıklamalar kafaları karıştırdı.

Hükümetten gelen farklı açıklamalar kafaları karıştırdı.
 
Olayın üzerinden 24 saat geçmeden kameralar karşısına geçen Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay “faili” doğrudan açıkladı. Suriye hükümetini işaret etti.
 
Atalay “Suriye istihbaratıyla irtibatlı bir terör örgütünün bu konuyla ilgisi tespit edilmiş ve kişiler de belli oranda tespit edilmiştir. İçişleri Bakanımız konuyla ilgili ayrıntılı bilgi verecek. Şu ana kadar da bu kişilerden 9′u gözaltına alınmış durumda. Kendi ifadeleriyle, itiraflarıyla da bunlar büyük oranda belirlenmiş oldu.” dedi.
 
DAVUTOĞLU MÜLTECİLERİ VE MUHALİFLERİ SAVUNDU
 
Temaslarda bulunmak üzere Almanya’da bulunan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ise daha ‘yuvarlak” konuştu. Olayın ‘kesinlikle’ Suriye’deki muhaliflerden kaynaklanmadığını belirten Davutoğlu Reyhanlı’da düzenlenen bombalı saldırıyla ilgili olarak, “Banyas’taki saldırıyı kim yapmışsa dünkü saldırıda onların ayak izleri var” dedi ve dolaylı da olsa Esad’ı adres gösterdi.
 
BAŞBAKAN ERDOĞAN DA ESAD’I İŞARET ETTİ
 
Erdoğan ise saldırı ile ilgili olarak “O içler acısı manzara karşısında susmaktansa, ben Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı kimliğimi şu kürsüye bırakır, çeker giderim” diyerek Suriye’de devam eden iç savaşı ve Suriye hükümetini işaret etti.
 
EN TEMKİNLİ ARINÇ
 
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ise “patlamanın Suriye rejimi ile ilgisi kanaattir” diyerek kafaları karıştırdı.
 
Başbakan’ın ayrı Dışişleri Bakanı’nın ayrı Başbakan yardımcılarının ise ayrı açıklamaları bilgi kirliliğinin yaşandığı sürece ilişkin kamuoyunda farklı algılamalara neden oldu. (CTK)
 
Sözcü

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com