Hükümet Binası'nın yıkımına 'pazar' arası

Hükümet Binası'nın yıkımına 'pazar' arası
Hükümet Binasının yüklenici firmanın dev iş makineleri ile yıkım çalışmalarına bölgede halk pazarı kurulması nedeniyle bugün ara verildi.

Kütahya Simav’da 19 Mayıstaki 5,9’luk depremin ağır hasar vermesi sonucu boşaltılan Cumhuriyet Meydanındaki 4 katlı Hükümet Binasının yüklenici firmanın dev iş makineleri ile yıkım çalışmalarına bölgede halk pazarı kurulması nedeniyle bugün ara verildi.
Haftalık alışverişini yapmak üzere köy ve beldelerden kente gelen vatandaşlar 36 yıllık hükümet binasının yarı yıkılmış haldeki hüzünlü görüntülerine tanık olunca 19 Mayıstaki 5.9’luk dehşet anını bir kez daha yaşadı.
Haftanın Çarşamba günleri bölgede halk pazarı kurulduğu için hükümet binasının yıkım çalışmalarına bir günlüğüne ara verildiğini ifade eden Kaymakam Yüksel Ünal, yüklenici firma aracılığı ile 29 Mart 2012 Perşembe günü sabah saatlerinde tekrar başlayacak yıkım çalışmalarını en kısa sürede tamamlamayı planladıklarını kaydetti.
Çalışmalar esnasında toz ve dumandan zarar görmemesi için itfaiyenin sürekli tazyikli su tutarak çalışmalara destek vermesi bölgede iş yapan esnaflar ile yıkım çalışmalarını meraklı gözlerle izleyen vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılanıyor.
Cumhuriyet Meydanındaki İlçenin sembolü konumundaki 4 katlı 36 yıllık hükümet binasının yıkımını meraklı gözlerle izleyen bazı vatandaşlar dehşet anını tekrar yaşarken bazı vatandaşlarda bir zamanlar iyi kötü anılarına tanıklık eden hükümet binasının yıkımı esnasında gözyaşlarını tutamıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com