Hükümet, Cemaat savaşında şaşırtan zamanlama!

Hükümet, Cemaat savaşında şaşırtan zamanlama!
Erhan Tuncel'in kendisiyle ilgili açıklamalarına ve hükümetle cemaat arasındaki savaşla aynı günlere denk gelmesi dikkat çekti

Cemaate yakınlığıyla bilinen eski İstanbul İstihbarat Şube Müdürlüğü’nden sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Fuat Yılmazer'in geçtiğimiz günlerde 10 yıllık ABD vizesi aldığı ortaya çıktı. ABD Büyükelçiliği'ne başvuran Yılmazer'in ABD'ye gitmeyi planladığı öğrenildi.

Yılmazer'in vize başvurusunun Hrant Dink cinayetinin kilit ismi Erhan Tuncel'in kendisiyle ilgili açıklamalarına ve hükümetle cemaat arasındaki savaşla aynı günlere denk gelmesi dikkat çekti. Ali Fuat Yılmazer'in vizesini ailece değil, yalnız aldığı da Odatv'nin edindiği bilgiler arasında. 

DAVALARIN KRİTİK İSMİ

Agos gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesi sürecinde EGM İstihbarat Dairesi’nde C Şube Müdürü olarak görev yaparken olayda kusuru bulunduğu iddiasıyla hakkında Başbakanlık Teftiş Kurulu’nca rapor düzenlenen Ali Fuat Yılmazer, başta Ergenekon olmak üzere Balyoz, Kafes, Askeri Casusluk, Odatv soruşturmalarının ön hazırlık aşamasında teknik takiplerden sorumlu istihbarat biriminin başında bulunmuştu. Ve bu davaların beyni durumundaydı.

Hükümet tarafından kızak göreve çekilen Ali Fuat Yılmazer, geçtiğimiz yıl 1. sınıf emniyet müdürü olmuştu.

Yılmazer son olarak Hrant Dink cinayetinin kilit ismi Erhan Tuncel'in itiraflarıyla gündeme gelmişti. 29 Kasım günü İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nda Savcı Muammer Akkaş'a ifade veren Tuncel, 3 Aralık'ta görülen Dink davasında "Karşımızda polis yok. Bir cinayet şebekesi var. Ben hepsine iyilik ettim. Hepsinin ortak özellikleri yalancı oldukları ve adli mercileri yanıltmalarıdır. Ali Fuat ve Sabri Uzun ölüm ihbarı yapmamış ve yanlış rapor düzenlenmiştir. Ali Fuat ve Ramazan Akyürek çetenin üzerindedir. Beni bir numaralı sanık yapıp kendilerini saklamıştır. Odatv, Cübbeli, şike, KCK, Hanefi Avcı suçsuz. Bunları yapan cemaat değil bu ikisidir. Ben bu şahıslara hiçbir kötülük yapmadım. Savcılık halen şahısların kurduğu tuzakla karşı karşıyadır." ifadelerini kullanmıştı.

Yılmazer eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın yazdığı 'Haliç'te Yaşayan Simonlar' adlı kitapta Cemaatin Emniyet'teki temsilcilerinden biri olmakla itham ediliyordu.  (LAK)

Odatv

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com