Hükümet çözüm bulamadı

Hükümet çözüm bulamadı
Meclis Başkanı Cemil Çiçek tutuklu vekiller ile ilgili açıklama yaptı.

Çiçek "Anayasa ve yasalar izin vermiyorsa yapacak bir şey yok" dedi.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, tutuklu milletvekilleri konusunda, ''Anayasa ve yasalar çerçevesinde çözüm aramaya çalışıyoruz. Eğer anayasa ve yasalar bundan daha öte bir çözüme imkan vermiyorsa, o noktada yapılabilecek çok fazla bir şey gözükmüyor'' dedi.

Çiçek, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Çiçek, ''(Tutuklu milletvekilleri) Muhalefetin önerilerine AKP kapıyı kapattı. Bundan sonra nasıl bir süreç izlenecek- Muhalefetin sizden bilgilendirme talepleri olmuştu, buna nasıl bakıyorsunuz-'' sorusu üzerine, ''Bu konuyla ilgili konuşulmadık ne kaldı bilemiyorum'' dedi.

Muhalefetin görüşlerini ifade etmeye çalıştığını, iktidar partisi sözcüleri ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, bu işin çözüm yerinin yargı olduğunu ifade ettiğini kaydeden Çiçek, ''Benim aldığım ve alacağım bilgi de bu olacaktı. Zaten bu açıklanmış oldu. Dolayısıyla bundan sonra ne yapılabilir- Biz neyi yapıyorsak ve neyi yapacaksak, Anayasa ve yasalar çerçevesinde çözüm aramaya çalışıyoruz. Eğer anayasa ve yasalar bundan daha öte bir çözüme imkan vermiyorsa o noktada da yapılabilecek çok fazla bir şey gözükmüyor'' diye konuştu. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com