“Hükümet Daha Büyük Tedbirler Alsın”

“Hükümet Daha Büyük Tedbirler Alsın”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kütahya Kadın Kolları Başkanı Hacer Demirtaş, son günlerde terör örgütünün hain saldırılarının devam ettiğini, saldırılar sonunda şehit olaylarının anaları yüreğini dağladığını dile getirerek, hükümetin daha büyük tedbirle

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kütahya Kadın Kolları Başkanı Hacer Demirtaş, son günlerde terör örgütünün hain saldırılarının devam ettiğini, saldırılar sonunda şehit olaylarının anaları yüreğini dağladığını dile getirerek, hükümetin daha büyük tedbirler alması gerektiğini dile getirdi.

Yapılan yanlış uyulamalar ve politiklar sonucunda son zamanlarda PKK terör örgütünün saldırıları sonucunda şehit olaylarının arttığına dikkat çeken Demirtaş, Hükümetin daha sert tedbirler alması gerektiğini söyledi.
Demirtaş;”Hükümet daha büyük tedbirler alsın. Ülkede birlik, beraberlik ve huzur içinde Türk insanı olarak yaşamımızı sürdürelim. Bunu hükümetten bekliyoruz, alacağı etkin tedbirler bu konunun biran önce çözülmesi noktasında olmasını Cumhuriyet Halk Partisi İl Kadın Kolları Yönetimi olarak gönülden istiyor ve bekliyoruz”dedi.
Kütahay'dan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a seslendiklerini dile getiren Demirtaş, son zamanlarda artan hatta büyük şehirlere inen terör saldırıları karşısında Başbakan'nın çaresiz kaldığını, terörle ilgili bir konuşmalarında Türkiye bu figüranlara, bu taşeronlara gereken cevabı verecektir' şeklindeki konuşmasını eleştirerek;”Peki bu taşeronları biliyorsa Davosta yaptığı sert çıkışını niçin bu taşeronlara çıkartmıyor bu kadar evladımızın ölmesine engel olmuyorsun. Bu taşeronlardan çok mu korkuyorsun. Bu taşeronlar kimse halka açıklayıp hem bizler hem de yürekleri yanan şehit aileleri de bilsin. İstersen taşeronlarla değil müteahhitleri bul onlarla uğraş sorun daha önce çözülür”şeklinde konuşarak Başbakan'nın bildiklerini söylemesi gerektiğini belirti.
Başbakan'nın terör örgütü olayalarını çözmek için somut adımlar atmadığını iddia eden Demirtaş,
medyanın bilerek ve bilmeyerek terör örgütüne yandaşlık yaptığının Başbakan tarafından sürekli dile getirildiğini belirterek, Başbakan'dan eleştiri değil çözüm beklediklerini ifade etti.
Terörün dağdan şehre indiğini belirten Demirtaş, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Yeter artık dağdaki PKK'lılar şehirlere de inip nerede ve ne zaman kimlerin canını yakacakları belli değil, asker sivil demeden halkımızı öldürmektedirler, taşeron var, medya teröre yandaşlık yapıyor diyerek gündemi nasıl değiştiririm diye düşünme. Edirne'deki şehidin ağabeyinin söyledikleri, Tarsus'taki şehit töreninde AKP milletvekilinin törenden kovulması, gibi tepkiler sizlere halkımızın tahammül gücünün kalmadığını göstermiyor mu?” şeklinde tepkisini dile getirdi. Kütahya'dan AKP hükümetine sesleniklerini AKP Hükümetinin 'ben bilirim ben yaptım' zihniyetinden biran evvel kurtulması gerektiğini iktidarıyla muhalefetiyle birlikte terör illetine acilen çözüm bulması için çalışmalara başlamaları gerektiğini ifade etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com