"Hükümet İşine Geldiği Gibi Davranıyor"

"Hükümet İşine Geldiği Gibi Davranıyor"
Türkiye Kamu-Sen Kütahya İl Temsilcisi Mehmet Karabekir yaptığı açıklamada, haziran ayında açıklanan enflasyon rakamları doğrultusunda kamu çalışanlarına %1,06 oranında zam yapacaklarını açıklayan hükümetin zam yapmadığını ve hükümetin kendi politikları

Türkiye Kamu-Sen Kütahya İl Temsilcisi Mehmet Karabekir yaptığı açıklamada, haziran ayında açıklanan enflasyon rakamları doğrultusunda kamu çalışanlarına %1,06 oranında zam yapacaklarını açıklayan hükümetin zam yapmadığını ve hükümetin kendi politikları dışında kimseye önem vermediğini de ifade etti.
Karabekir, kamu çalışanlarının kullandığı harcama kalemlerini göz ardı eden siyasi iradenin, enflasyon rakamını düşük tutmak için pinpon topu, çamaşır ipi vs. gibi kamu çalışanları tarafından kullanılmayan kalemlerle enflasyonun hükümet tarafından hespalandığını ifade etti.
Mehmet Karabekir; 'Türkiye Kamu-Sen Araştırma Geliştirme Merkezi'nin yapmış olduğu 2010 Mayıs ayına ait asgari geçim endeksi sonuçlarında ise gerçek enflasyon rakamları ortaya çıkmaktadır. Türkiye İstatistik Kurumu'ndan alınan Mayıs 2010 fiyatlarına göre yapılan araştırmada çalışan tek kişinin yoksulluk sınırı 1.472,94 TL olarak hesaplanmıştır. Dört kişilik bir ailenin asgari geçim haddi ise 2.955,21 Lira olarak belirlenmiştir. Buna rağmen, asıl kullanım maddelerinde yaşanan zam oranı hiçe sayılarak, kamu çalışanlarının maaşları erimeye devam etmektedir. İlgili Bakanlar ise yaptığı açıklamalarla memurları enflasyon karşısında ezdirmediklerini söyleyebilmektedirler. Çarşı Pazar gezmeyen, sokağı görmeyen bir zihniyetin bu açıklamaları yapması şaşırtıcı değildir. Ancak, sözlerini yerine getirmeyen ve milletin gözünü boyamaya çalışan zihniyetin maskesinin düşürülmesi gerekmektedir' dedi.
Geçen yıllarda toplu görüşmelerde istihdamda yaşanan daralma nedeniyle kamu çalışanlarına ancak %2,5 zam yapabileceklerini söyleyen yetkililerin, şimdi istihdamda 2010 yılının ilk çeyreğinde görülen %11.7'lik büyümeden neden pay vermediklerini vurgulayarak, hükümetin işlerine geldiği gibi hareket eden bu zihniyetle kamu çalışanlarını canından bezdirdiğini iddia etti.Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com