Hükümet kanser etti, onlar konser verdi!

Hükümet kanser etti, onlar konser verdi!
Konsere gelen davetlilere siyah kurdeleye sarılmış badem şekerleri dağıtıldı...

Sansürsüzhaber/ÖZEL Ataması yapılmayan öğretmenlerin kurduğu, Antalya Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu'ndaki çok sayıda öğretmen Hükümet'i ve Milli Eğitim Bakanlığı'nı protesto amaçlı müzik grubu kurdu...

13 kişilik koro ve 2 koro şefi ile müzik öğretmenlerinden oluşan 7 kişilik orkestra, Antalya Kültür Merkezi'nde protesto konseri düzenledi. Konsere Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın yanısıra çok sayıda ataması yapılmayan öğretmen ve yakınları katıldı.


Antalya Eğitim-Sen Şube Başkanı Nurettin Sönmez, konu hakkında Sansursuz Haber'e konuştu....

Antalya Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu tarafından bu etkinliğin organize edildiğini belirten Sönmez, Antalya'da öğretmenlerin seslerini duyurumak için her türlü yol ve yönteme başvurduklarını belirtti. En son 24 Kasım'da yaptıkları eylemlerin ardından, konserli protesto kararını platformdaki öğretmenlerin kendilerinin aldığını ve kendi yaratıcı fikirleri olduğunu söyleyen Başkan, bu tür protestoların devam edeceğini ifade etti.
 
Öğretmenlerin atama taleplerini her koşulda Hükümet'e duyuracaklarını, eylemlerinden asla vazgeçmeyeceklerini, mağduriyetlerini sadece konserle değil farklı organizasyonlarla da duyuracaklarını ve sonuna kadar protestolarına devam edeceklerini söyleyen Başkan Sönmez, "Bu tür yaratıcı protestoların devamı da elbette gelecek" dedi.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ!

Video gösterildi...
 
Konser öncesi sahneye kurulan barkovizyonda, Tayfun Talipoğlu'nun atanamayan öğretmenler için hazırladığı bir program ve Milli Eğitim eski Bakanı Nimet Çubukçu'nun 55 bin öğretmeni atayacaklarına dair devletin planlama yaptığı şeklindeki sözlerini içeren bir video gösterildi. Çubukçu'nun konuşmasının yer aldığı videonun başında '7 yaşından küçüklerin izlemesi sakıncalıdır' sözleri ve Çubukçu'nun fotoğrafının yanında yer alan '55 bin atama gerçekti, hayal oldu' sözleri, konseri izlemeye gelenleri güldürdü. 

"Öğretmen itibari azalıyor, İmam itibarı yükseliyor"
 
Sinevizyon gösterisinin ardından kısa bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın Cumhuriyetin ilk yıllarında en itibarlı mesleğin öğretmenlik olduğunu belirtti ve şunları söyledi: "Öğretmenin itibarını azaltıp, kırsal alanda özellikle imamın itibarını yükseltmeye yönelik bir kurguyla karşılaşmıştır Türkiye. Geldiğimiz nokta budur. Bugün fakülte mezunları çok moralsizler. Bu bir itibarsızlaştırma kampanyasıdır. Bu kampanya sadece öğretmenler üzerinden değil, asker üzerinden, subaylar üzerinden de devam ediyor. Şu andaki kurgu, öğretmene çok da fazla ihtiyaç yoktur kurgusudur." 

"Atamanın yolları taştan..."
 
Türk Sanat Müziği eserlerinin ve günümüzdeki bazı şarkıların sözlerini değiştirerek Milli Eğitim Bakanlığı'na seslenen öğretmenler 'Atamanın yolları taştan, sen çıldırttın bizi bakan. Hem hayattan hem sınavdan, aman atamadı, bakan atamadı. Biz sana kandık eğitim bakanı' sözlerine yer verdi. 
 
Yaklaşık 2 saat süren konser boyunca Milli Eğitim Bakanlığı'nı şarkılarla eleştiren öğretmenler misafirler tarafından alkış topladı. 

Haber: Neslihan Uçar
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com