"Hükümet Kendisiyle Çelişiyor"

"Hükümet Kendisiyle Çelişiyor"
DSP Kütahya İl Başkanı İsmail Atilay, 'Başbakan Erdoğan'nın ABD'nin Irak'ta ne işi var' sorusunu değerlendiren Atilay, Irak işgal edildiğinde Türkiye'nin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan değil miydi? Şeklinde sert açıklamlarda bulunarak hükümetin

DSP Kütahya İl Başkanı İsmail Atilay, 'Başbakan Erdoğan'nın ABD'nin Irak'ta ne işi var' sorusunu değerlendiren Atilay, Irak işgal edildiğinde Türkiye'nin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan değil miydi? Şeklinde sert açıklamlarda bulunarak hükümetin yaptıkları ile söyledikleri arasında büyük çelişkilerin olduğunu savundu.

Başbakan Erdoğan'nın ABD'nin Irak'ta bulunmasına tepki gösterdiğini hatırlatan Atilay, Erdoğan'nın ikili oynadığını iddia etti. Çarpıcı açıklamlarda buluna Atilay konuşmsını şöyle sürdürdü:
'Adama sormazlar mı ABD'nin Irak'ta ne işi var diyen Başbakan'a biz soruyoruz. ABD Irak'ı işgal ettğinde Türkiye'de hükümet kimdi başbakan kimdi? Evet 2002 yılının Şubat ayından AKP henhüz kongresini yapmamışken ABD'de de özel temaslarda bulundunuz mu? Amerika'nın Irakı işgali için Türkiye'de sizin de taraf olduğunuz sivil bir darbe yapıldı mı? ABD'nin Irak'ı işgali sırasında hazırlanan ve TBMM tarafından reddedilen 1 Mart teakeresi hangi hükümet zamanında hazırlandı.' şeklinde AKP'ye tepki gösterdi.
ABD askerlerinin Irak'a girdiği yıllarda AKP Hükümetinin lojistik destek sağlayıp sağlayamadığını merak ettiklerini belirten Atilay, Hükümetin ikili oynayarak yaklaşan genel seçimlerde oy toplama arayışı içerisine girdiğini dile getiridi.
Türkiye'de yaşanan sorunlara vurgu yapan Atilay;'AKP kendi kendini kandıra dursun Türkiye'nin en önemli sorunları işsizlik, yolsuzluk ve terördür. Bu sorunlar çözülürse diğer ufak tefek sorunlar zaten kendiliğinden çözülür. Kimsenin sıkıntısı da kalmayacak. Ama AKP ne yapıyor sünni gündemler üreterek, halkı yoksulluğa ve sefilliğe doğru sürüklüyor' dedi.
12 Eylül'deki referandumda ve genel seçimlerde AKP'nin hüsrana uğrayacağını savunan Atilay, bundan sonraki süreçte iktidara gelecek parti veya partilerin AKP'den hesap soracaklarını ve AKP'nin de hesap vermekten korktuğu için şimdiden Anayasa'nın kendisini ilgilendiren maddelerini değiştirmek için uğraştığını iddia etti.
AKP'nin sürekli mağdur rolü oynayarak halktan oy topladığını savunan Atilay, artık halkında uyandığını ve mağdur rolü oynayan insanlara meydan bırakmayacağını, mağdur rolü oynayanların Türkiye'deki vatandaşları sürekli yoksulluğa doğru sürüklediğini savundu.
Artan terör olaylarına karşı kesin bir çözüm yolunun bulunmasını isteyen Atilay, vatandaşın askere gönderdiği evledının her an ölüm haberinin geleceğini düşünerek günlerini geçirmeye çalışmasının ise o vatandaş için tam bir işkence ve çile örneği olduğuna dikkat çekerek, Hükümeti çözüm bulmaya davet etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com