"Hükümet, 'Kula Kul Olma' Dönemini Başlattı"

"Hükümet, 'Kula Kul Olma' Dönemini Başlattı"
MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık AKP'nin tek başına iktidarda bulunduğu yaklaşık 8 yıllık dönemde uygulanan yanlış ekonomi ve istihdam politikaları sonucunda işsizliğin giderek arttığını adeta “kula kul olma” anlayışı ile AKP'in Ülk

MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık AKP'nin tek başına iktidarda bulunduğu yaklaşık 8 yıllık dönemde uygulanan yanlış ekonomi ve istihdam politikaları sonucunda işsizliğin giderek arttığını adeta “kula kul olma” anlayışı ile AKP'in Ülkeyi yönettiğini özellike vurguladı.
MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık AKP'nin tek başına iktidarda bulunduğu yaklaşık 8 yıllık dönemde uygulanan yanlış ekonomi ve istihdam politikaları sonucunda işsizlik giderek artmış, adeta “kula kul olma” anlayış ülke genelinde yaygınlaştırılarak üniversite mezunlarının bile taşeron işçiliğine razı edilmeye çalışıldığı bir konuma gelindiğini özellikle belirtti.
Işık, AKP Hükümeti döneminde oluşturulan yeni istihdamın yapısı ve üniversite mezunlarının durumuna ilişkin olarak Başbakan Erdoğan'dan bilgi isteyerek Erdoğan'a şu soruları yöneltti:
'1.2003-2010 döneminde ülkemiz genelinde kamu ve özel sektörde oluşturulan yeni istihdamın yıllara ve sektörlere göre değişimi nasıl olmuştur? 2.Hükümetleriniz döneminde kamu kurumlarında ve özel sektörde yeni işe başlatılan üniversite mezunlarının sayısı ne kadardır? İşe girenlerin aynı dönemde mezun olanlara göre payı ne olmuştur? 3.Bu dönemde oluşturulan yeni istihdam içinde taşeron şirketler aracılığı ile işe yerleştirilenlerin sayısı ve toplam istihdamdaki payları ne olmuştur? 4.Taşeron şirketler aracılığı ile işe alınanlar içinde asgari ücretle ve sigortalı olarak çalıştırılanların payı ne düzeydedir? 5.Taşeron şirketlerde sigortasız olarak çalıştırılanların sayısı nedir? Bu durumda olanlar anılan dönemde oluşturulan toplam istihdama dahil edilmiş midir?
6.Taşeron şirketlerde çalışanlar içerisindeki üniversite mezunlarının payı nedir? Bunlar içerisinde asgari ücretle, sigortalı ve sigortasız çalışanların sayıları nasıldır? 7.Hükümetinizin son dönemde ciddi tartışmalara konu olan taşeron şirket uygulamasının kaldırılmasına yönelik bir çalışması var mıdır? Varsa çalışma ne aşamadadır? 8.Hükümetinizin 2010 yılı istihdam hedefi ve bu hedefe ilişkin çalışma programı nasıldır?' şeklinde sorular sorarak Başbakan'dan cevap istedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com