"Hükümet masaya değil sahaya davet ediyor"

"Hükümet masaya değil sahaya davet ediyor"
Memur-Sen’in, kamu görevlilerine toplu sözleşme hakkı veren yasa tasarısını TBMM önündeki protestosu polis engeline takıldı.

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, söz konusu kanun tasarısının masaya değil, sahaya davet tasarısı olduğunu söyledi.

Memur-Sen’in, kamu görevlilerine toplu sözleşme hakkı veren yasa tasarısını TBMM önünde eylem yaparak protesto etmek istemesi, polis engeline takıldı. Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, söz konusu kanun tasarısının masaya değil, sahaya davet tasarısı olduğunu söyledi.

Memur-Sen’e bağlı binlerce kamu çalışanı kamu görevlilerine toplu sözleşme hakkı veren yasa tasarısını protesto etti. Memur-Sen Genel Merkezi’nden çıkarak TBMM önüne kadar yürüyerek ilerlemek isteyen binlerce Memur-Senli, polisin engeliyle karşılaştı. Memur-Sen’lilerin Meclis’e yürümeleri konusunda ısrar etmeleri halinde, tazyikli su ve biber gazı ile engelleyeceklerini söyleyen emniyet yetkilileri ile kamu çalışanları arasında uzun süre tartışmalar yaşandı. Memur-Sen heyeti daha sonra Güvenpark’a kadar yürüdü. Burada bir basın açıklaması yapan Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Memur-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu’yla bağlı sendikaların genel merkez yönetim kurulları daha sonra TBMM’nin Dikmen Kapısı’na giderek, kendilerini burada bekleyen çok sayıdaki Memur-Sen üyesiyle basın açıklamasını bir kez de TBMM önünde yaptı. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com