Hükümet neden bir adım dahi atmıyor?

Hükümet neden bir adım dahi atmıyor?
Son yıllarda tırmanan terör ve verdiğimiz onlarca şehit, yıllardır cevap bulamayan o soruyu yine akıllara getiriyor: Hükümet neden kılını bile kıpırdatmıyor?
Türkiye'nin millet olarak yaşadığı acıyla ve bu yürek yakan haberlerle birlikte, hafızalara kazınan Oslo görüşmeleri de yeniden anımsanıyor.
 
Ve MİT Müsteşar Yardımcısı ile Terör örgütünün sözde ikinci adamı arasında geçen bu skandal diyaloglar acımızı bir kat daha artırıyor.
 
AFET GÜNEŞ
 
ORADA YERLEŞİK BİR KADRO DEĞİL, GEÇMİŞİ OLAN BİR YER DEĞİL REŞADİYE O KADAR GELME GEÇME NOKTASI BİR YER Kİ NE ZAMAN ORGANİZE OLDULAR DA HEMEN BÖYLE BİRDENBİRE AŞKA GELİP EYLEM YAPACAK GÜCÜ BULDULAR.
 
SABRİ OK
 
BİZİM GÜÇLER HER TARAFTA VAR ONU SÖYLEYELİM TÜRKİYENİN HER TARAFINDA VAR ONU SÖYLEYELİM TÜRKİYENİN HER TARAFINDA VAR KARADENİZDE DE VAR TOROSLARDA DA VAR
 
AFET GÜNEŞ
 
BİLİYORUZ METROPOLLERİ DE DOLDURDUNUZ BU ARADA PATLAYICILARLA DOLDURDUNUZ
 
SABRİ OK
 
YOK CANIM 
 
AFET GÜNEŞ 
 
HEPSİNİ BİLİYORUZ
 
SABRİ OK
 
ONLAR BİR TARAFA BİZ BU SÜRECİ İLERLETELİM ÖNEMLİ OLAN BU 
 
AFET GÜNEŞ
 
İŞTE ONLARI GÖRE GÖRE ZORA GİDİYOR
BUNLARI DA GÖRMESEK İYİ OLUR
 
Millet olarak atlattığımız, atlatmak zorunda bırakıldığımız bu badirelerden sonra kamuoyunda yükselen ses ise ortak: MİT, herşeyi biliyor... Neden birşey yapmıyor. Müsteşarlığın bağlı olduğu Başbakanlık, Türkiye ağlarken neden uykuya yatıyor? Maksat sürecin zarar görmemesi mi?
 
Her hain saldırıdan sonra sanki ilk saldırıymış gibi şaşırıyor, sonra sadece "kınama" açıklamaları yapıyor ve kılımızı bile kıpırdatmıyoruz. Kendi sınırları içinde olan Türkiye illerine hakim olamayan Hükümet kendi Bakanını bile koruyamayıp kafelere sığındırıyor. Hükümet teröre nasıl bu kadar rahat alan bırakabiliyor?

Demokratik açılımın koordinatörü Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, "Habur'u şimdi de savunuyorum. Biz dağdaki insanı silahını bırakarak indirmek için en ileri adımlar attık. O çalışmaları yine yapacağız. Şiddet içermeyen her tür düşünce Türkiye'de serbest olacak" demişti.
 
AKP'nin PKK'ya fazla yüz vermesinden dolayı da bu hain saldırıların iyice tırmandığının söylemek yanlış olmaz.
 
CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün kaçırılması... İçişleri Bakan Şahin'in Hakkari'de saldırıya uğraması... Partiler farklı ve saldırı aynı. Türkiye Cumhuriyeti'nin milletvekilini ve Türkiye Cumhuriyeti'nin Bakanını koruyamayan Hükümet nerede? Kamuoyunun aydınlanmayı ve çözümü bekleyen ortak sorusu bu. Hükümet Tunceli'de yok, Hakkari'de yok, Diyarbakır'da, Şırnak'ta, İzmir'de, Gaziantep'te...
 
Şimdi cevap bekleyen soru ise şu: Madem şehirlerin patlayıcılarla dolu olduğunu biliyordunuz... Neredeydiniz?
 
NESLİHAN UÇAR / Sansursuzhaber.com
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com