“Hükümet Neden Sanal Gündemlerle Uğraşıyor”

“Hükümet Neden Sanal Gündemlerle Uğraşıyor”
Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya İl Başkan yardımcısı Adnan Kurnaz Türkiye'nin bir çıkmaza doğru sürüklendiğine dikkat çekrek, hükümetin sanal gündemleri bırakıp Türkiye'nin gereçek gündemine dönmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya İl Başkan yardımcısı Adnan Kurnaz Türkiye'nin bir çıkmaza doğru sürüklendiğine dikkat çekrek, hükümetin sanal gündemleri bırakıp Türkiye'nin gereçek gündemine dönmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Andan Kurnaz mevcut hükümetin Türkiye'nin gerçek gündemini yakalayamadığını, insanlarını ihtiyaçlarına cevap veremediğini belirterek hükümetin sosyal devlet ilkesinin gereklerini yerine getiremediğine vurgu yaptı. Ekonomi ile ilgili herhangi bir çaba sarfetmeyen hükümetin Türk insanın yoksullaşmasına neden olduğunu iddia eden Kurnaz, yaşanan bu olumsuz durumların çözümü için hükümeti göreve çağırdığını belirtti.
Açlık sınırı rakamıyla asgari ücret rakamlarının birbiriyle çeliştiğini söyleyen Kurnaz konuşmasına şöyle devam etti:'Ülkemizde günden güne açlık sınırının altında yaşayanların sayısı hızla artmakta; asgari ücretliler, emekliler, hiçbir güvencesi olmayan, düzenli bir geliri olmayan insanlar hızla çoğalıyor. Günübirlik yaşam koşulları ülkemizde hızla yayılıyor. Ama hükümet ekonomik açılım yerine sürekli sanal günlemlerle işsizliği örtbas etmeye çalışıyor'.
Öğretmenlerin adaletsiz bir şekilde çalıştırıldığına dikat çeken Kurnaz, aynı okulda aynı branşta öğretmenlik yapan insanlara devletin çifte standartlık uyguladığını belirterek öğretmenler arasındaki ayrımcılığa dikkat çekti. 'Eğer devlet kendi öğretmenine ayrımcılık yapıyorsa, aynı işi yapmalarına rağmen onlara farklı ücretler veriyorsa bu ayrımcılık değil de nedir' diyen Kurnaz, oluşan bu çifte standarta tepkisini dile getirdi.
Üniversite mezunlarının bile iş bulamadığı Türkiye'de sıradan vatandaşların nasıl iş bulacaklarını merak ettiğini belirten Kurnaz, Türkiye'nin işsizlik problemine mevcut hükümetin derman olamayacağını da özellikle belirtti.
Türkiye'de ekonominin iyiye gittiğini belirten hükmetin hangi gezegende yaşadığını soran Kurnaz konuşmasına şöyle devam etti:'Kredi kartı batağına düşmüş milyonlar, müflis durumuna düşmüş milyonlarca iş adamı, dükkânına kilit vuran binlerce esnaf hacizden kurtulmak için anlaşmalı boşanmaların arttığı, bununla birlikte açlıktan yuvaların yıkıldığı ülkemizde ekonomi iyiye gidiyor diyebilirmiyiz?'
Milletin birinci derecedeki sorunun işsizlik ve barınma olduğunu savunan Kurnaz, işsizlik sorunun çözülmesinde sonra geriye kalan sorunların kendilğinden çözüleceğini de sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com