Hükümet Twitter'ın şartlarını kabul etti!

Hükümet Twitter'ın şartlarını kabul etti!
Twitter Türiye'de ofis açmak için özel taleplerde bulundu ve hükümet anlaşmaya vardı.

Twitter Türkiye'de ofi,s açmak için belli başlı maddeleri hükümete sıraladı. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Twitter'ın bu isteklerini yerine getireceklerinin ve bunun üzerinde çalışmalar başlattıklarını belirtti. Özellikler Twitter sebebiyle hapis cezası alanların cezasının para cezasına çevrilerek taleplerin yerine getireleceği söylendi.

Yıldırım’ın açıklamasına göre Twitter yetkilileri, Türkiye’de twitter altyapısını kullananların bir suç işlemeleri durumunda kendilerinin ceza almasını öngören kanun maddelerinin bulunduğunu belirterek, bundan endişeli olduklarını açıkladı.

Ulaştırma Bakanı Yılmaz “Diyorlar ki, birisi bizim altyapımızı kullanarak suç işlerse niye biz ceza alalım. Biz de endişelerini giderici tedbirleri alıyoruz” dedi.

Yıldırım yasal değişiklik mi yapılacak sorusuna “Evet gündemde, hapis cezasından para cezasına çevrilecekler” dedi. Yıldırım’ın sözünü ettiği değişikliklerin 5651 sayılı “ internet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesi ve bu yayınlar yoluyla işlenen suçlarla mücadele edilmesi hakkındak kanunda” yapılacağı belirtiliyor. (AAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com