"Hükümet ülkeyi karanlığa doğru sürüklüyor"

"Hükümet ülkeyi karanlığa doğru sürüklüyor"
CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, Burdur’da düzenlenen Milli Anayasa Forumu’na katıldı.
Burdur Sivil Toplum Platformu öncülüğünde Burdur Belediyesi Düğün Salonu’nda gerçekleşen toplantıya CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç’in yanısıra Anayasa Forumu Genel Başkanı Haluk Dural, eski Marmara Üniversitesi Dekanı Prof. Dr. Zekeriya Beyaz, Türkiye Gençlik Birliği Genel Başkanı İlker Yücel katıldı.
 
Türkiye’nin geleceği konusunda endişeli olduğunu söyleyen Zekeriya Beyaz, “Ülkemizin geleceği için kaygı duyuyoruz. Bu hükümet, ülkeyi karanlığa doğru sürüklüyor. Hükümetimiz ne yazık ki ABD'nin söylediklerinin dışına çıkamıyor. Yeni anayasa için ilk icazet aldıkları yer ABD'dir” diye konuştu.

Kendisine ‘Hocam siz neden televizyonlarda artık görünmüyorsunuz’ diye sorulduğunu söyleyen Beyaz, “Çünkü yasaklıyım. ‘Hocam seni programa çağırısak başımıza bela gelir’ diyorlar. Çünkü ben o programa çıktıktan sonra o kanala derhal 10 tane vergi memuru geliyor, ‘senin şu kadar vergi borcun vardı deyip, cezalar kesiyorlar’. Ben yıllardan beri televizyona çıkamıyorum. Soranlara diyorum ki ‘Ben Stalin Devri yaşıyorum. Baskı altındayım, evimde baskın yapıyorlar, televizyona çıkmamızı yasaklıyorlar” ifadelerini kullandı.
 
TBMM’deki milletvekillerinin yüzde 80’inin çalışmadığını iddia eden CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç ise, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bizim devletimiz. Bu ülke, polisiyle, askeriyle, vatandaşlarıyla memleketimiz. Bu memleket aklı selim yönetilse, herkes sorumluluk sahibi olsa, bu güzel coğrafyada, dünyanın lideri olan bir halk olacağız” dedi.
 
Seçim kanununu eleştiren Genç, “Ben 30 seneye yakın parlamentodayım, adam seçiliyor geliyor; Allah rızası için birgüne bir gün halkın hizmetine koşmuyor. Halka hizmet etmiyor, diyor ki ‘nasılsa seçimden seçime giderim, genel başkanımın elini öperim’. Hepsi değil ama yüzde 80’inin parlamentoda yaptığı böyledir. Öyle milletvekilleri var ki, açık ve seçik genel başkanların yaptığı hırsızlıklara, hırsızlığını aklamak için parmak kaldırıyor” diye konuştu.
 
AKP’li milletvekillerinin düşüncelerini özgürce ifade edemedikleri öne süren CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, “Bugün Türkiye’de halkı temsil eden bir Türkiye Büyük Millet Meclisi yok. AKP’nin 325 tane milletvekili var; orada 325 milletvekili yok, bir tek Tayyip Erdoğan var. Bir memlekette insanlar özgürce düşünmezse, insanlar özgürce düşüncelerini söylemezse, o memlekette kölelik sistemi hakim olur” ifadelerini kullandı. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com