"Hükümet uzaktan kumandalı çalışıyor"

"Hükümet uzaktan kumandalı çalışıyor"
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Vural, Başbakanlık yakınlarında şüpheli bir kişinin polis ekipleri tarafından etkisiz hale getirilmesine ilişkin, "Yakında zaten Başbakan'ı kaçıracaklar milletten, hazırlanıyor ya çiftliğe götürüyorlar ya...Orman Çiftliğine götürecekler ormanı çok sevdiği için Recep Tayyip Erdoğan" dedi.

Vural, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Meclis Başkanvekili Sadık Yakut'un "kız ve erkek öğrencilerin birlikte eğitim yaptırılmasını büyük bir yanlışlık olarak değerlendiriyorum" şeklindeki açıklamalarına ilişkin soruya Vural, şu yanıtı verdi:

"Birden bire kızlı erkekli öğrenci evleri şimdi kızlı erkekli eğitim yarın da iki Meclis olsun; kadın, erkek meclisi ayrılsın. İşyerleri de ayrılsın. Burada kameramanlar hepsi siz zaten erkek meclisini kurmuşsunuz, muhabirleri ayırmak lazım. Bu tartışmalar gerçek gündemi saptırmak için kullanılan bir malzeme. Asıl önemli olan Türkiye'de kendisine muhafazakar demokrat diyen bir iktidarın muhafazakar değerleri benimsemiş insanlar arasında artık bir ayrışma olduğunu görmek gerekiyor. Bugün yapılan adımlar ve tartışmalar muhafazakar değerlere sahip insanları ayrıştıran bir noktaya gitmiştir. Bir değer çatışması vardır."

Bir basın mensubunun, "Başbakanlığın önündeki yaya yolu açılmıştı. Bugün bir vatandaşı Başbakanlık korumaları şüphelendikleri için vurdular, ne diyorsunuz?" sorusuna Vural, "Oradan rahatlıkla geçebiliyor musunuz?" derken, "Yakında zaten Başbakan'ı kaçıracaklar milletten, hazırlanıyor ya çiftliğe götürüyorlar ya...Orman Çiftliğine götürecekler ormanı çok sevdiği için Recep Tayyip Erdoğan. Ormanı çok sevdiği için. Nasıl yapacaklar, önce vatandaşın girmesini engellemek istediler, engelliyorlar, şimdi de vatandaşın ulaşmasını engelleyecekler, taa çiftliğe kadar götürecekler" yanıtını verdi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Öcalan ile bir bakanın görüştüğü söyleniyordu. Başbakan'ın da herhalde bu aralarda bir görüşme yapmış olması da belki muhtemel. Doğrudan doğruya görüşme isteyebilir. Öcalan'ı PKK'ya kavuşturdular. Öcalan'ı hayalleriyle buluşturdular. Şimdi doğrudan doğruya görüşmeler doğrudan müzakerelere geçeceklerdir. Ben iddia ediyorum bugün hükümet ile Öcalan arasında doğrudan müzakereler vardır" dedi.

Vural, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Diyarbakır'da yaptığı ve dün bir televizyon kanalında yaptığı açıklamaları değerlendirerek, "Devletimizin gücünü özerk Kürdistan'a devretmek, birleşik Kürdistan'ı oluşturmak Erdoğan'ın hayali olmuştur" iddiasında bulundu.

"Artık fitne içimizdedir, fitne başımızdadır" ifadesini kullanan Vural, "Artık bu fitneyi defetmek her birimizin için gerekli bir hareket olacaktır. Bu fitne başımızdan defedilmelidir. Başbakan adeta her yaptığı konuşma giderek bir bataklığın içerisine girdiğine ortaya koymuştur. Başbakan'ın iradesi işgal edilmiştir. Milletin kendisine verdiği iradeyi kendisi başkalarının talimatı doğrultusunda uzaktan kumanda ile kullanmaktadır" dedi.

"KARAKOLDA ÖTÜYOR, MAHKEMEDE ŞAŞIYOR"

Başbakan'ın dün bir televizyon kanalında yaptığı açıklamalara ve partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamalara işaret eden Vural, "Başbakan ayıbını örtmek için gürültü çıkartmaya çalışmıştır" diye konuştu.

"Adım adım Kürdistan'ı hazmettiriyorlar" diyen Vural, şunları söyledi:

"Bu kimdir? Karakolda ötüyor, mahkemede şaşıyor. Tepkiyi görünce, anketler düzenlendi. Habur'da böyle oldu. Oslo'da böyle oldu.

Adım adım PKK'nın siyasallaşması, Anadolu coğrafyasının Kürdistan haline dönüştürülmesi hedeflenmektedir.

Recep Tayyip Erdoğan bölücülerin, emperyalistlerin, Sevri hortlatmak isteyenlerin Kürdistan hayallerini meşrulaştırmak için çaba sarfetmektedir.

Recep Tayyip Erdoğan, Öcalan ve Barzani ile aynı safta Türk Milletine savaş açmıştır.

"BU HÜKÜMET UZAKTAN KUMANDALI ÇALIŞIYOR"

Gittikçe sıkışan Erdoğan ve AKP yabancı merkezlerin talimatıyla hareket etmektedir. Barzani'nin Diyarbakır'a getirilmesi, Davutoğlu'nun ve şimdi de Arınç'ın ABD'ye gönderilmesi bu hükümetin uzaktan kumandalı çalıştığını ortaya koymaktadır.

AKP ve Erdoğan uzaktan kumandayla harekete geçirilmiştir. Geldiğimiz süreç 4 parçalı bir Kürdistan coğrafyasını inşa etme görevini AKP'nin hızla yerine getirmesi amacıyla bunlar düzenlenmektedir."

"HEDEF PKK'NIN AFFEDİLEREK SİYASALLAŞTIRILMASI VE ÖCALAN'IN SERBEST BIRAKILMASIDIR"
Genel af tartışmalarına ve Başbakan'ın, "katili affetme yetkisini kendimde göremem" açıklamasına işaret eden Vural, "Şimdi ne oldu, vatandaş tepki gösterdi, tornistan etmeye başladı" diye konuştu. Vural, konuşmasına şöyle devam etti:

"Genel af yok diyor ama devleti katletme yetkisi vardır diyor, milleti katletme yetkisi vardır.

Amaç ve hedef PKK'yı siyasalaştırmaktır. PKK'nın yöneticilerini salıvermektir.

Küçük aklınla milleti kandırmaya çalışıyorsun. Takke düşmüş, kel görünmüştür. Amaç ve hedef PKK'nın affedilerek siyasallaştırılması ve Öcalan'ın serbest bırakılmasıdır. Recep Tayyip Erdoğan bunu açıklamıştır."

Başbakan'ın "cezaevleri boşalacak, dağdakiler inecek" dediğini ifade eden Vural, "PKK'lılara mesaj gönderiyor, dağda PKK'lılardan başka kim var? Bunlar pikniğe mi çıktılar?" sorusunu yöneltti.

"BU KONUDA ÖZERKLİK VERİLMESİ KONUSUNDA BİR ANLAŞMA İMZALANMIŞTIR"

Vural, konuşmasına şöyle devam etti:

"Başbakan Oslo'da PKK'ya verilen sözleri adım adım yerine getirmeye çalışmaktadır. Kürdistan söyleminin arkasında da cezaevleri boşalacak sözlerinin arkasında da yatan şey budur. Bu konuda özerklik verilmesi konusunda bir anlaşma imzalanmıştır. Mesele zaman meselesidir."

"MİLLİ EĞİTİM KONUSU OSLO'DA GÖRÜŞÜLMÜŞTÜR"

Dershaneler konusundaki tartışmalara değinen Vural, "Görülmektedir ki eğitimle ilgili olarak bunu belediyelere devretme konusunda Oslo'da görüşmeler yapılmış. Milli eğitim konusu Oslo'da görüşülmüştür" diyerek şöyle devam etti:

"Bülent Arınç dershaneler kapatılmayacak demişti. Gördük ki Arınç özgül ağırlığı değil, özgül kahırlığı varmış, bundan sonra Bülent Ersoy ile bir kahır mektubu okusa iyi olur. Herhalde Amerika'ya da pert olarak gitti.

"BEN İDDİA EDİYORUM BUGÜN HÜKÜMET İLE ÖCALAN ARASINDA DOĞRUDAN MÜZAKERELER VARDIR"

Bir basın mensubunun, "İmralı'nın PKK yöneticileri ile görüştürüleceğine dair iddialar var, ne diyorsunuz?" sorusuna Vural, "Eş başkanı olduğu için diyor ki sen madem Dolmabahçe'de topçularla, popçularla, gazetecilerle görüşüyorsun ben de görüşeyim burada, bu proje benim diyor. Kandil'e götürecekler. Öcalan ile bir bakanın görüştüğü söyleniyordu zaten. Başbakan'ın da herhalde bu aralarda bir görüşme yapmış olması da belki muhtemel. Olabilir yani. Doğrudan doğruya görüşme isteyebilir. Öcalan'ı PKK'ya kavuşturdular. Öcalan'ı hayalleriyle buluşturdular. Şimdi doğrudan doğruya görüşmeler doğrudan müzakerelere geçeceklerdir. Ben iddia ediyorum bugün hükümet ile Öcalan arasında doğrudan müzakereler vardır" dedi.

DERSHANELERE İLİŞKİN ŞOK İDDİA

"Dershanelerin kapatılması konusunda PKK'ya verilen söz mü yerine getiriliyor?" sorusuna Vural, "Evet, doğrudur. PKK terör örgütünün son bir yıl içinde dershanelere yönelik yaptığı saldırıları dikkate aldığınızda PKK'nın amaç ve hedefi okul sistemini ele geçirmektir. Okul sistemine entegre eden dershane yapılanmalarını ortadan kaldırdıktan sonra ondan sonra da Başbakan'ın özel temsilcisinin Oslo'da yaptığı görüşmede yer aldığı gibi milli eğitimi de okullarda zaten onlara teslim edecekler" yanıtını verdi.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com